Jaki router do Neostrady do 200zł kupić ? Stabilny router pod Neostradę !

Jaki router do Neostrady będzie najlepszy w cenie do 200 zł ?

Jeżeli planujesz zakup routera, warto zdecydować się na coś stabilnego i sprawdzonego, aby uniknąć kłopotów z dostępem do internetu. Zobacz jaki router wybrać do Neostrady w cenie do 200 zł ? Zapomnij o zrywaniu połączeń, słabym zasięgu i innych problemach z routerem.

flickr, Bitterjug

Nie warto wydawać zbyt wielu pieniędzy na zakup urządzenia z funkcjami, z których nie będziemy korzystali. Z drugiej strony zakup routera zbyt niskim kosztem, może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Zamiast cieszyć się bezprzewodowym dostępem do internetu, będziemy mieli urządzenie, które co chwile zrywa połączenie, o słabym zasięgu. Najlepszy router to taki, o którym możemy zapomnieć po podłączeniu i skonfigurowaniu.

Jakiś czas temu znajomy poprosił mnie o znalezienie stabilnego routera, który zasięgiem obejmie cały dom jednorodzinny. Zadanie do łatwych nie należało, zwłaszcza że tego typu sprzętu jest sporo – wystarczy przejrzeć serwis aukcyjne Allegro, lub udać się do pobliskiego sklepu komputerowego.

Według wielu godzin poszukiwań, przeczytanych opinii i testów zdecydowałem się polecić model firmy TP-Link W8960N, którego koszt nie przekracza 200 złotych.

Źródło: http://www.tp-link.com

Konfiguracja routera przebiega płynnie, a ze względu na dużą popularność tego urządzenia nie powinno być problemów z uzyskaniem pomocy technicznej.

Nie będę tutaj pisał, o tym czym kierować się podczas wyboru routera – na to będzie osobny artykuł, natomiast przedstawię kilka zalet TP-Link W8960N.

Router pracuje w technologii N (prędkość do 300Mb/s), dzięki zastosowaniu dwóch dookólnych anten działających w oparciu o MIMO możliwe jest zwiększenie zasięgu (a tym samym transferu) połączenia bezprzewodowego.

Po skonfigurowaniu routera u znajomego nie miał on żadnych problemów z jego użytkowaniem – router pracuje 24 godziny na dobę (nie jest wyłączany na noc). Zasięgiem obejmuje cały jednorodzinny dom (piętrowy), nawet można z nim wyjść kilka metrów przed dom.

Opinie o tym urządzeniu można znaleźć na stronach:

Źródło: opineo.pl zachary_23

Innymi ciekawymi urządzeniami, które brałem pod uwagę były:

  • W8950ND TP-Link
  • W8961ND TP-Link

Model W8961ND TP-Link jest co prawda nowszy, jednak zastosowano w nim chipset innej firmy, który gorzej radzi sobie w przypadku słabszych linii.

Jeżeli znacie inne warte polecenia urządzenia w cenie do 200 złotych to zapraszam do komentowania. Polecone przeze mnie urządzenie działa stabilnie, nie przegrzewa się, ma dobry zasięg – zostało sprawdzone –  i można o nim zapomnieć 🙂

3 komentarze

  1. jarek pisze:

    Ja mam X1000 Linksysa, dałem za niego troszkę ponad 2 stówy (bodajże 210 zł.) i opłaciło się – działa super, nic się nie wiesza, nie mam na co narzekać, gry online lecą bez problemu.

  2. przemo pisze:

    Router, który zaproponowałem jest sprawdzony i polecany na większości for internetowych – dzięki, że podałeś własną propozycję 🙂

Napisz komentarz