Jak zabezpieczyć zdjęcia z wakacji?

Każde wakacje kiedyś się kończą. Ale ważne, żeby pozostały po nich dobre wspomnienia. Niestety i one z czasem blakną. Jest na szczęście bardzo prosty sposób na zachowanie wspomnień przez długie lata. Mowa oczywiście o zdjęciach. Wystarczy jeden rzut oka na fotografię znad morza, aby nawet po długim czasie, powróciło mnóstwo miłych wspomnień. Ze zdjęciami nie jest jednak tak łatwo, jak się wydaje. Raz zrobione będą co prawda leżały bezpieczne na dysku komputera lub smartfona dopóki ich nie uporządkujemy i nie wydrukujemy. Gorzej, jeśli nastąpi awaria i zdjęcia przepadną na zawsze… Co wtedy? Najczęściej nie da się już nic zrobić. Dlatego lepiej zawczasu zadbać o cenne wspomnienia i zabezpieczyć fotografie. Jak to zrobić?

Pierwsze rozwiązanie: kopia zapasowa i przechowywanie zdjęć w chmurze

16754153216_48e6f58b72_b

Coraz więcej urządzeń, zwłaszcza mobilnych, ma wbudowane opcje wykonywania automatycznych kopii zapasowych przechowywanych danych. W podstawowej wersji kopia zapasowa przechowywana jest w oddzielnym folderze na tym samym urządzeniu. Ale nowsze modele smartfonów, tabletów czy laptopów umożliwiają przechowywanie kopii plików w chmurze. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie straszna jest awaria urządzenia. A co więcej, z danych w chmurze może korzystać cała rodzina oraz przyjaciele. W ofercie sklepu RTV Euro AGD znaleźć można wiele urządzeń mobilnych, które nie dosyć, że pozwolą wykonać wysokiej jakości zdjęcia to automatycznie wyeksportują je do chmury.

Drugie rozwiązanie: mały, ale pojemny dysk przenośny

iomega_prestige_portable_hard_drive_500gb

Z roku na rok dyski przenośne stają się coraz pojemniejsze i mniejsze. Wiele sklepów dostępnych na tanio oferuje już dyski wielkości pamięci podręcznej flash! A co najważniejsze – te malutkie urządzenia mogą pomieścić nawet 2 TB danych! Nowoczesny dysk bez problemu zmieści się do damskiej torebki.

hard-drive-81344_640

Kupując tego typu urządzenie poza pojemnością i wielkością należy zwrócić także uwagę na wytrzymałość. Jak się okazuje wstrząsoodporne czy wodoodporne dyski są relatywnie tanie. Czasami lepiej wydać te kilkanaście procent więcej, aby mieć problem z głowy – weź to pod uwagę zwłaszcza, jeśli planujesz wyjazd w góry lub nad morze albo jeziora. Poza tym pamiętaj o jednym: wykorzystując kupony rabatowe możesz oszczędzić nawet do 50%!

Napisz komentarz