Jak wyczyścić komputer ? Jak przeczyścić wnętrze komputera ?

Przeczytaj jak wyczyścić wnętrze komputera z kurzu

Zalegający kurz w obudowie i na podzespołach komputerowych, może doprowadzić do przegrzewanie się karty graficznej, lub procesora. Zobacz w jaki sposób wyczyścić wnętrze komputera z kurzu, a tym zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeżeli w miarę regularnie czyścimy wnętrze komputera z kurzu, nie powinniśmy mieć kłopotów z prawidłowym oddawaniem ciepła do otoczenia. Osiadający kurz na podzespołach komputerowych, może doprowadzić nawet do kilkunastoprocentowego wzrostu temperatury – co skutkuje na przykład częstym restartowaniem systemu (zwłaszcza podczas dużego obciążenia, grania w gry itp..). Aby temu zaradzić, wystarczy przygotować śrubokręt (najlepiej krzyżakowy), szmatkę i odkurzacz. Na początku należy odkręcić śrubki znajdujące się z tyłu obudowy i wyciągnąć boki obudowy:

flickr, IngaMun

Samą obudowę i jej boki, możemy wyczyścić szmatką – w ten sposób zbierzemy większość kurzu. Zwróćmy szczególną uwagę na otwory wentylacyjne – to właśnie na nich najczęściej zbiera się kurz uniemożliwiający przepływ powietrza.

Całe wnętrze komputera możemy delikatnie wyczyścić za pomocą odkurzacza – nie musimy przy tym odłączać przewodów i wyciągać np. karty graficznej itp..

flickr, Public Domain Photos

Podczas czyszczenia wnętrza odkurzaczem, zachowajmy ostrożność przy czyszczeniu elementów obrotowych (wentylatorów itp..) – starajmy się, nie wprawiać tych elementów w ruch – przytrzymajmy je np. ręką.

Jeżeli chcemy wyczyścić miejsca trudno dostępne, warto posłużyć się sprzężonym powietrzem, które możemy kupić w pierwszym sklepie komputerowym, lub nawet hipermarkecie (koszt około 20 złotych).

Tak wyczyszczone wnętrze komputera, powinno zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza – obudowę możemy przykręcić.

Jeżeli zależy nam na gruntownym czyszczeniu komputera, zobaczymy porady opisane w filmie poniżej:

Tagi:,

1 Komentarz

    Napisz komentarz