Winrar jak podzielić plik na kilka części ? Podział pliku na kilka części – mniejszy załącznik GMAIL.

Dzielimy plik na kilka części za pomocą Winrara. Zmniejszamy wielkość załącznika GMAIL.

Jeżeli pomimo użycia programu do archiwizacji danych plik nadal jest zbyt duży, wystarczy podzielić go na kilka części. Zobacz jak stworzyć kilka partów za pomocą Winrara – dzielimy duży plik na kilka mniejszych części.

Potrzebny nam będzie oczywiście popularny program do archiwizacji RAR o nazwie WINRAR. Program dostępny jest na wiele platform sprzętowych, w tym między innymi Windows, Linux, Mac OS X. Dzięki obsłudze wielu formatów plików takich jak na przykład: 7Z, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE, Z, RAR program potrafi zastąpić kilka narzędzi.

Winrara, możemy pobrać ze strony: http://winrar.org.pl/winrar/

Funkcja, która zostanie opisana w tym poradniku umożliwia podzielenie archiwum na kilka woluminów (stworzenie archiwum wieloczęściowego). Dzięki temu, możliwe będzie wysłanie paczek np. w postaci załączników poczty email.

Przygotujmy sobie folder z zawartością, którą chcemy spakować i podzielić na mniejsze części. Następnie klikamy na niego prawym klawiszem myszki i z menu kontekstowego wybieramy pozycję „dodaj do archiwum”:

W oknie, które wyskoczy będziemy mogli określić parametry archiwum RAR, takie jak rozmiar woluminów:

Jako rozmiar woluminów, możemy wybrać jedną z domyślnych wartości np. płytę CD/DVD, lub wpisać ręcznie wartość w bajtach.

W serwisie GMAIL wielkość załącznika nie może przekraczać 25MB – chcąc przygotować taki plik, jako rozmiar woluminów możemy wpisać: 25 000 000.

Kliknięcie przycisku ok, spowoduje utworzenie kilku paczek zawierających rozmiar nie przekraczający podanego przez nas w obszarze „rozmiar woluminów”.

Tak przygotowane „party” zmieszczą się na określonym przez nas nośniku, lub jako załącznik przesyłany w internecie.

Tagi:, , , ,

4 komentarze

 1. bobik napisał(a):

  dlatego ze wszyscy wiedza jak to sie robi

 2. przemo napisał(a):

  Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą jak sobie poradzić z tym problemem – wystarczy zobaczyć jakie są trendy w wyszukiwaniu Google 🙂

 3. jacek napisał(a):

  dzięki za opis, szukałem właśnie tego.. 🙂

 4. 95Shad napisał(a):

  Hello admin, i must say you have very interesting posts here.
  Your website can go viral. You need initial traffic boost only.
  How to get it? Search for: Mertiso’s tips go viral

Napisz komentarz