Wgrywanie dużego pliku z filmem do smartfona

Obecnie smartfony mają dużo wbudowanej pamięci, na której możemy przechowywać wiele rzeczy. Dzięki dużemu ekranowi oglądanie zdjęć i filmów przechowywanych w pamięci jest bardzo wygodne. Gdybyśmy jednak chcieli obejrzeć film w wysokiej rozdzielczości, spotkał by nas przykry zawód. Urządzenia z androidem formatują pamięć w systemie plików FAT32, który zezwala na maksymalny rozmiar plików nie większy niż 4 GB. Co więc zrobić, by zmniejszyć rozmiar filmu, który waży 8 GB? Można co prawda go skonwertować tak, by zajmował mniej. Jednakże taka konwersja pogorszy jego jakość i będzie trochę trwała. Jedną z opcji jest jego pocięcie na mniejsze kawałki. Nie wpłynie to negatywnie na jego jakość, a odtwarzacz widząc w folderze kilka plików, będzie odtwarzał jeden po drugim, więc zachowamy ciągłość w oglądaniu. Pokażę zaraz, jak łatwo podzielić duży plik z filmem bezstratnie dla jego jakości.

  1. Do pocięcia filmu użyjemy programu AviDemux. Pobieramy go i instalujemy.
  2. W programie klikamy na „File” -> „Open” i wybieramy nasz plik wideo.

Clipboard01

  1. Film dzielimy na części za pomocą suwaków początku i końca. Zaznaczamy więc fragment, który chcemy usunąć. W tym celu ustawiamy suwak na osi czasu, naciskamy na „A”. Następnie ustawiamy suwak dalej (na końcu usuwanego fragmentu) i naciskamy „B”. Po zaznaczeniu obszaru wciskamy kombinację Ctrl + X, by usunąć zaznaczony obszar.

2

  1. Program umożliwia zapisanie filmu bez jego ponownego kodowania. Aby ta opcja się uaktywniła, musimy pozostawić pokazane niżej opcje w ustawieniu „Copy”. Poniżej, z listy Output Format wybieramy format naszego filmu, który włożyliśmy do programu. Aby zapisać plik klikamy na ikonkę dyskietki.

Clipboard03

  1. Operacja dzielnie będzie trwała tyle samo czasu, co zwykłe kopiowanie pliku.

Clipboard04

  1. Aby stworzyć kolejne fragmenty, ponownie wczytujemy film do programu i powtarzamy kroki.

Napisz komentarz