RMVB czym otworzyć pliki w formacie rmvb ? Co jest potrzebne do oglądania filmów w formacie rmvb ?

Jak odtworzyć format pliku rmvb ? Programy do odtwarzania plików rmvb.

Pobierając filmy z internetu możemy natrafić na takie, które są zapisane w formacie rmvb – co wtedy zrobić ? Jeżeli twój odtwarzacz multimedialny nie odtwarza filmów zapisanych w formacie rmvb – dowiedz się co jest potrzebne do oglądania filmów RMVB. Wszystko o programach potrzebnych do odtwarzania plików w formacie rmvb.

czym otworzyc rmvb

flickr, trekkyandy

Rozwinięcie skrótu RMVB, oznacza RealMedia Variable Bit Rate i pozwala przechowywać strumienie danych o zmiennej przepływności. Jako nowsza wersja popularnego formatu AVI, pozwala na znacznie większą kompresję danych – dzięki temu film w formacie AVI ważący ok. 700MB, można zmniejszyć objętościowo do ok. 400MB bez większego spadku na jakości.

Pobierając z internetu filmy w formacie rmvb, musimy mieć na uwadze to, że wiele odtwarzaczy stacjonarnych (podłączonych do telewizora) nie obsługuje tego formatu. Chcąc obejrzeć film w formacie rmvb na komputerze, będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiednie kodeki (wybieramy jeden z poniższych):

Do odtwarzania filmów w tym formacie możemy wykorzystać również znane i popularne programy np.

Wiele z powyższych narzędzi przeznaczonych jest na różne wersje systemów operacyjnych w tym między innymi: Linux, Windows, Mac OS X….

Tagi:, , ,

1 Komentarz

 1. Rave napisał(a):

  AllPlayer? to chyba jakiś dowcip..
  tego dziadostwa należy unikać szerokim łukiem.

  Programy które otworzą KAŻDY film:
  PotPlayer
  GOM Player
  SMPlayer

Napisz komentarz