Microsoft Office 2016 – jak przetestować nowy pakiet biurowy?

22 września 2015 roku firma Microsoft wydała najnowszą wersję swojego pakietu biurowego Microsoft Office 2016. Przed nami odświeżone wersje programów Word, Excel, PowerPoint i nie tylko.

logo MSO

 

Użytkownicy Office 365 już w dniu premiery mogli zaktualizować swój pakiet do najnowszej wersji bez dodatkowych opłat. Niestety obecna cena jest dosyć wysoka bo wynosi około 600-650zł za wersję Box na jedno stanowisko. Tak jak w przypadku wersji 2013 obsługiwane systemy to Windows 7 lub nowszy oraz komputery Mac. Spis wszystkich nowości które zaimplementowano w nowej wersji MS Office 2016 można zaleźć na stronie Microsoft Polska.

Przed instalacją wersji Preview

Niestety nie możemy zainstalować wersji testowej obok pełnej poprzedniej wersji pakietu, konieczne będzie w tym celu odinstalowanie poprzedniej wersji. To samo tyczy się poprzednich wersji Trial. Jeśli na naszym komputerze mieliśmy zainstalowane wersje Preview innych pakietów. W tym celu możemy skorzystać z narzędzie udostępnionego przez Microsoft do odinstalowywania poprzednich wersji pakietu MS Office FIX IT.

Instalacja

#1 Poobieramy pakiet instalacyjny Microsoft Office 2016 Preview w polskiej wersji językowej

Wersja 32 bit
Wersja 64 bit

#2 Otwieramy pobrany plik. Zostanie wyświetlony komunikat o przygotowywaniu do uruchomienia, a następnie na pasku zadań pojawi się informacja o doinstalowywaniu pozostałych plików.

ms1

 

#3 Po chwili rozpocznie się pobieranie plików instalacyjnych i przejdziemy do klasycznej instalacji pakietu Office.

ms2

 

W celu aktywowania wersji trial należy użyć kodu NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG. Wersja trial pozwala testować pakiet Microsoft Office 2016 przez 180 dni.

Napisz komentarz