Jak zwiększyć rozmiar napisow w filmach ? Zwiększamy rozmiar napisów.

Jak powiększyć rozmiar napisów w filmach ?

W zależności od odległości z jakiej oglądamy film, czy serial napisy mogą być zbyt małe, lub za duże. W tym poradniku pokażę w jaki sposób dostosować rozmiar napisów – zwiększyć, lub zmniejszyć napisy w filmach.

zwiekszamy rozmiar napisow

Zdarza się, że napisy dołączone do filmu są zbyt małe, lub za duże co powoduje problemy w odbiorze filmu. W tym poradniku postaramy się dostosować rozmiar napisów, które zostały dołączone do filmu jako plik tekstowy. Dodatkowo za pomocą tego poradnika będziemy mogli równie dobrze zmienić większość „wtopionych” w film napisów.

A więc do dzieła ! Na początek potrzebny nam będzie program o nazwie KMPlayer, który służy do oglądania wideo – możemy go pobrać ze strony: http://www.dobreprogramy.pl/KMPlayer,Program,Windows,12538.html

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu – otwórzmy za jego pomocą dowolny film, serial itp.. (wystarczy przeciągnąć film i upuścić w oknie aplikacji).

Jeżeli chcemy zwiększyć rozmiar napisów klikamy kombinację klawiszy ALT + F1, natomiast aby zmniejszyć rozmiar napisów klikamy kombinację klawiszy ALT + F2, aby powrócić do pierwotnej wersji napisów trzeba nacisnąć ALT + F3.

kmplayer rozmiar napisow

Możemy również kliknąć PPM w obszarze aplikacji i wybrać Napisy -> Zwiększ rozmiar czcionki. W ten sposób zmienimy rozmiar nawet wtopionych napisów, które nie są dodane do filmu w osobnym pliku tekstowym.

Tagi:, , ,

1 Komentarz

  1. Barbara pisze:

    Próbuję powiększyć czcionkę z tym programem ale jakoś mi się nie udaje mogę prosić o pomoc?Jeszcze mam takie pytanie czy istnieje inny program w którym można powiększać i zmniejszać czcionkę w łatwy sposób?

Napisz komentarz