Jak przyspieszyć telefon lub tablet z Androidem?

Jeśli twoje urządzenie z systemem Android posiada czasami pewne lagi lub ścinki i chcesz aby chodziło szybko jak dawniej skorzystaj z kilku porad umieszczonych poniżej.  Więc takim razie jak skutecznie przyspieszyć telefon lub tablet z Androidem?

android.

#1 Factory reset

Screenshot_2015-12-27-09-21-23

Zazwyczaj jednym z najbardziej skutecznych sposobów przyspieszenia urządzenia z Androidem jest przywrócenie go do ustawień fabrycznych. Opcja ta moze również naprawić pojawiające błędy i niedziałające części aplikacji, podczas których uruchamiana występowały błędy. Factory reset powoduje wymazanie wszystkich danych znajdujących się w pamięci urządzenia, zainstalowanych aplikacji a także przeinstalowanie aplikacji systemowych do starszych wersji.

#2 Zmiana skali animacji

kj

Dzięki zmianie skali animacji wyłączymy zbyt długie przejścia pomiędzy aplikacjami jedynie spowalniające działanie urządzenia. Wchodzimy w „Informacje o urządzeniu”, klikamy kilka razy w „Numer kompilacji”, w ten sposób odblokowujemy opcje programistyczne, cofamy się i wybieramy własnie tą opcję. Odnajdujemy ustawienia dotyczące „Skali animacji okna/przejścia/animacji” i ustawiamy wszystkie trzy na zero.

#3 LagFix

shot

Jeśli posiadamy zrootowane urządzenie możemy skorzystać z aplikacji LagFix, która usunie problem pojawiających się opóźnień w wykonywaniu poleceń przez telefon. Niezalecane jest korzystanie z tej aplikacji z urządzeniami Samsung S II i Note I, z powodu możliwości wystąpienia BrickBuga.

#4 Ograniczona liczba widgetów

Screenshot_2015-12-27-09-43-07-219

Również skutecznym sposobem na szybszą pracę urządzenia jest pozbycie się z pulpitów widgetów, które zabierają dużo pamięci ram. Najbardziej pamięci żerne są widgety wyświetlające pogodę. Usunięcie zbędnych dodatków może sprawić, że urządzenie zyska kilkanaście cennych MB RAM.

 

 

Napisz komentarz