Jak oszukać gry flash – hakowanie gier flash cz.2. Oszukiwanie w grach flash – Cheat Engine 2012.

Oszukiwanie w grach flash ciąg dalszy – czyli hakowanie gier flash przez Cheat Engine.

W poprzednim poradniku opisałem podstawy obsługi programu Cheat Engine, który pozwala oszukiwać w grach flash. Tym razem chciałbym przedstawić inny sposób hakowania gier flash, w sytuacji gdy sposób przedstawiony w poprzednim poradniku nie działa. Dowiedz się jak zwiększyć ilość złota w grze flash, jak oszukać dowolną grę flash, oraz jak posługiwać się programem Cheat Engine.

Na początek odsyłam do poprzedniego poradnika Hacking gier flash przez Cheat Engine, który pokazuje skąd pobrać program umożliwiający „włamywanie” się do gier flash, oraz podstawy obsługi Cheat Engine. Jak sami możecie się przekonać sposób z poprzedniego poradnika nie działa w każdej grze, wystarczy wejść pod adres http://www.giercownia.pl/gra/37482/trojan_war/ i spróbować zastosować porady zawarte w pierwszym poradniku do gry Trojan War.

Zabezpieczenia w grach flash…

Można się zastanowić dlaczego porada nie działa na każdą grę flash – w końcu Cheat Engine przeszukuje adresy pod którymi kryją się wartości odpowiadające temu czego szukamy, a więc rezultat powinniśmy otrzymywać zawsze. Wystarczy zastanowić się w jaki sposób moglibyśmy będąc programistami zabezpieczyć grę przed tego typu praktykami ?

Jednym z prostszych pomysłów, jaki przychodzi mi do głowy jest przedstawienie innej wartości graczowi, w przeciwieństwie do tego co jest przechowywane w grze. Aby zobrazować to co mam na myśli, przedstawię krótki opis sytuacji :

– załóżmy że uruchamiamy grę i wartością, która nas interesuje jest złoto (widzimy w grze, że posiadamy np. 100 sztuk złota).

– z punktu widzenia programistycznego w grze wartość 100 może być zapisana na różne sposoby np. wystarczy, że wszystkie zmienne w grze będą pomnożone przez jakąś liczbę np. 8. Gdy dana wartość będzie wyświetlana graczowi, zostanie ona podzielona przez 8 – w ten sposób gracz będzie widział np. liczbę 100, natomiast zmienna rzeczywiście przyjmuje wartość 800 – proste ?

Jeżeli nadal nie zrozumiałeś przedstawię to jeszcze inaczej:

a) wartości przechowywane w grze

złoto = 100*8;

b) wartości wyświetlane graczowi

wyświetl = złoto / 8;

Korzystając z pierwszego sposobu w programie Cheat Engine, szukalibyśmy wartości która jest wyświetlana graczowi, a więc 100. W ten sposób nie znaleźlibyśmy zmiennej odpowiedzialnej za przechowywanie złota – ponieważ w rzeczywistości jest tam zapisana liczba 800.

W wielu poradnikach dotyczących Cheat Engine pisze, że chcąc zhakować grę flash każdą wartość należy pomnożyć przez 8 – ale to jest bzdura (wystarczy przeczytać pierwszy poradnik). Już teraz widzicie, że programista może w zmiennej przechować dowolną liczbę, inną od tej która jest wyświetlana.

 Jak zhakować każdą grę flash ?

Posłużymy się tutaj grą Trojan War, dostępną pod adresem: http://www.giercownia.pl/gra/37482/trojan_war/

Jak widzicie w lewym górnym rogu wyświetlana jest wartość złota równa 500 – spróbujemy zmienić tę wartość na trochę większą 🙂 Uruchamiamy oczywiście program Cheat Engine i z listy procesów wybieramy „Plugin Container.exe” (tak jak w poprzednim poradniku). Tym razem jako wartość w polu Value nie wpisujemy liczby 500 – ten sposób nie zadziała, ponieważ wykorzystano tutaj zabezpieczenie opisane powyżej.

Skąd zatem wiedzieć jakiej wartości szukać ?

Okazuje się, że nie musimy znać początkowej wartości – wystarczy w polu „Scan Type” wybrać „Unknow Initial Value” i kliknąć przycisk „First Scan”:

Po pierwszym skanowaniu adresy nie będą miały żadnego znaczenia, dlatego nie zostaną wyświetlone w tabelce po lewej stronie (nie przejmujmy się tym, zresztą byłoby ich za dużo). Przechodzimy z powrotem do gry i kupujemy dowolną rzecz, aby wartość naszego złota uległa zmniejszeniu:

Gdy wartość ulegnie zmianie, z powrotem wracamy do programu Cheat Engine i w polu „Scan Type” wybieramy Decreased Value, po czym klikamy przycisk „Next Scan”, aby wykonać kolejne skanowanie

W ten sposób zostaną wskazane adresy w których wartość zmiennej zmniejszyła się:

Jak widzicie adresów jest dosyć sporo i tak naprawdę nadal nie wiemy, który z nich odpowiada za przechowywanie złota. Aby zmniejszyć liczbę dostępnych adresów ponownie wracamy do gry, kupujemy dowolną rzecz i raz jeszcze w programie wykonujemy kolejny skan (Next Scan) z zaznaczonym skanowaniem Decrease Value – w ten sposób eliminujemy kolejne adresy.

Może się zdarzyć sytuacja, że wyczerpiemy dostępne złoto, a adresów nadal będzie kilka – wtedy możemy próbować wstrzelić się w jakąś zmienną, która została lub zdobyć trochę dodatkowego złota w grze.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w programie Cheat Engine możemy przeszukiwać wartości, które zmniejszyły swoją wartość (Decrease Value), oraz zwiększyły swoją wartość (Increase Value) – o ile w grze istnieje możliwość sprzedaży postawionych budynków, w ten sposób możemy z łatwością dojść do tego, która zmienna odpowiada za przechowywanie złota.

W grze Trojan War, zastosowano zabezpieczenie z mnożeniem liczby *8 – wystarczy więc w polu Value wpisać wyświetlaną wartość złota pomnożoną przez 8 i dalej postępować według pierwszego poradnika, aby zmodyfikować wartość gry.

 

Tagi:, ,

13 komentarzy

 1. MATI pisze:

  Eh….. Mi jakoś to nie wychodzi 🙁 mógłbyś spróbować coś Ty zdziałać w tej grze? 🙁 prosiłbym o pomoc http://nk.pl/gry-online/awataria

 2. tyren pisze:

  po uruchonmieniu cheat engine , kliknieciu w ikonke komputera nie pojawia mi sie na tej liscie cos takiego jak “Plugin Container.exe”

 3. Serpent pisze:

  To rzadko już działa. Wycwanili się deweloperzy i skutecznie zabezpieczają gry przed tego typu manipulacjami nawet w przypadku gier NIE sieciowych które nie wymagają połączenia z internetem.

 4. przemo pisze:

  Zgadza się, dlatego trzeba ręcznie dojść do tego jakie to są zabezpieczenia – niczego nie ma podanego na tacy, ale sposób nadal jest aktualny – postaram się za niedługo umieścić informację o kolejnych grach, w których Cheat Engine działa 😉

  • Mariachi pisze:

   Czy możesz podać wskazówkę, jak trwale zmienić to w grze my free zoo, bo wg Twoich wskazówek udało mi się zmienić wynik zoodolarów, ale przy pierwszej transakcji zmienił system zmienił mi ich wartość na początkową z przed hackowania..

   • przemo pisze:

    Pewnie dane przechowywane są na serwerze i stamtąd pobierana jest ich aktualna wartość – możliwe, że na stałe Hack Engine’em niczego nie zrobisz.

 5. anonim pisze:

  Nie działa w Super Mario Flash Urban Edition (http://brokenace.weebly.com/smf1-urban-edition.html). Chcę zmienić ilość żyć.

 6. Edi pisze:

  Ja dośc często używam Cheat Engine, do gier zainstalowanych na kompie. kiedyś, kiedyś, faktycznie bez problemu moźna było zhakowa grę teraz??? można ale po odświeżeniu stronhy powraca do poprzedniego stanu. Prosze mki pomóc chciałabym zhakowa Diggy’s Adventure lub The tribez, jednkże są to gry ze znajomymi, a pomo cheat engine nie działą na miltiplayers. Da się to zrobi???

 7. RF pisze:

  Zapomniałeś dodać, że stosowałeś to w FF. Mi tam nie działa, kiedyś gdzieś tam jakąś gierkę udało mi się przekabacić, ale to już zainstalowaną na PC

 8. adre pisze:

  a ktoś pomoze zhakowac rail nation

 9. REMOKOXMEGA pisze:

  działa na warmerise?

Napisz komentarz