Hasło ukryte pod gwiazdkami – jak je odczytać ?

Jeżeli zapomnieliście hasła do poczty e-mail, lub do obsługi jakiegoś programu, ale macie je zapisane na komputerze pod postacią gwiazdek, to w tym poradniku dowiecie się w jaki sposób odczytać hasła ukryte pod gwiazdkami. Rozszyfrowanie haseł pod gwiazdkami nie jest trudne, wystarczy do tego odpowiedni program !

hasla pod gwiazdkami

Odczytanie hasła ukrytego pod gwiazdkami

Bardzo często na stronach internetowych korzystamy z funkcji zapamiętaj mnie, która pozwala automatycznie zalogować się na konto przy kolejnej wizycie. W ten sposób nie musimy każdorazowo wypełniać formularza logowania. W podobny sposób możemy zapamiętać hasła, które wpisujemy na stronach internetowych – w większości przypadków będą one jednak ukryte pod gwiazdkami.

 • Przeglądarki internetowe – sposób 1

Najprostszy sposób na odczytanie hasła ukrytego pod gwiazdkami to skorzystanie z menu zarządzania hasłami w przeglądarce internetowej Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox. Każda z wymienionych przeglądarek zapisuje nazwę użytkownika i hasło do różnych stron w internecie – oczywiście o ile wyrazimy na to zgodę. Dzięki temu podczas kolejnej próby wypełnienia formularza logowania login, oraz hasło zostaną uzupełnione automatycznie.

W zależności od przeglądarki internetowej zapamiętane dane logowania (hasło i nazwa użytkownika) przechowywane są w różnych miejscach:

Mozilla Firefox – zapisane hasła:

Narzędzia -> Opcje -> Bezpieczeństwo -> Zapamiętane hasła

Opera – zapisane hasła:

Narzędzia -> Preferencje -> Bezpieczeństwo -> Zapamiętane hasła

Google Chrome

Ustawienia -> Pokaż ustawienia zaawansowane -> Zarządzaj zapisanymi hasłami

 • Pole typu „Password” – sposób 2

Istnieje jeszcze inny sposób, dzięki któremu w prosty i szybki sposób możemy odczytać hasło ukryte pod gwiazdkami na stronie internetowej. Formularze logowania zbudowane są zazwyczaj w następujący sposób:


Login :

Hasło :

Jeżeli w powyższym formularzu wpiszemy dowolny tekst w polu hasło, zostanie on zastąpiony gwiazdkami. To wszystko dlatego, że element do wpisywania hasła jest typu „password”, natomiast element do wpisywania nazwy użytkownika jest typu „text”.

Aby odczytać tak zapamiętane hasło wystarczy kliknąć PPM na pole hasło i z menu kontekstowego wybrać opcję Zbadaj element.

hasla ukryte pod gwiazdkami

W okienku, które się pojawi znajdujemy pole input typu password i zmieniamy jego typ jako zwykłe pole tekstowe. A więc zamiast type = „password”, wpisujemy type = „text”:

hasla ukryte pod gwiazdkamiPo tej zmianie automatycznie na aktywnej stronie internetowej powinniśmy móc zobaczyć hasło ukryte wcześniej pod gwiazdkami:hasla ukryte pod gwiazdkami

Oczywiście powyższe sposoby działają jedynie dla haseł zapisanych na stronach internetowych, poniżej prezentujemy sposób, który zadziała również w przypadku programów komputerów.

 • Programy komputerowe – sposób 3

Aby odczytać hasła zapisane w aplikacjach komputerowych skorzystamy z darmowego programu o nazwie Revelation. Ze względu na specyfikę działania program może być wykrywany przez oprogramowania antywirusowe jako narzędzie szpiegujące, którym  w rzeczywistości nie jest.

revelation odczytywanie hasla pod gwiazdkami

Program jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy przeciągnąć ikonę celownika na pole z hasłem, aby w aplikacji Revelation ukazało się hasło ukryte pod gwiazdkami.

10 komentarzy

 1. szymon pisze:

  nie mogę dojść do mojego hasła

 2. marko pisze:

  W Google Chrome to działa. dzięki wielkie 🙂

 3. Intoseo pisze:

  A jak sprawdzić hasło dla dodatków w firefox?

 4. HMI pisze:

  U mnie niestety nie działa, chciałem podglądnąć aplikację i hasło do bazy danych.

 5. Sprzedaż Mieszkanie three pokojowe, pow.

 6. Skaven pisze:

  Hasła do WiFi w XP nie odzyskuje.

 7. Berp pisze:

  Może uzyskam podpowiedź jak odzyskać hasło do laptopa. Od dawna mam wyłączone logowanie, ale jak się okazuje nie pamiętam hasła. Dobrze byłoby je gdzieś znaleźć, może w Biosie / ?

 8. nextto pisze:

  jest masa programow do tego – wypalasz plytke i dzialasz – ostatnio komputer swiat wydal plytke gdzie zresetujesz hasla

 9. altar3 pisze:

  A ja potrzebuje podejrzeć hasło wpisywane w program a nie w przeglądarke czy do windowasa. Chodzi mi o to że ktoś przez teamviewera wpisuje hasło do programu na moim komputerze i potrzebuje je podejrzeć jak to zrobic. Dodam że komputer jest mój i mam do niego pełny dostęp tylko ten jeden program żeby sie zalogować musze miec połączenie przez teamviewera z administratorem programu.

  • bombelnz pisze:

   @altar3- mam identyczna sytuacje. czy udalo Ci sie znalezc program by podejrzal haslo w teamviewerze? nie pamietam jakie bylo, mam gwiazdki, a nie moge zmienic bo wtedy musze zmienic na innych kompach :/ Inne pregramy juz wyprobowane, ale zero rezultawow 🙁

Napisz komentarz