Dobry program do nagrywania płyt za darmo. Ashampoo Burning Studio alternatywą dla Nero.

Darmowe oprogramowanie do nagrywania płyt. Alternatywny program dla Nero.

Nie musisz wydawać pieniędzy na dobre oprogramowanie do nagrywania płyt CD/DVD – wystarczy specjalna wersja Ashampoo Burning Studio udostępniana za darmo. Program jest intuicyjny z polskim interfejsem, dzięki temu nagrasz płyty łatwo i szybko. Zobacz czym zastąpić komercyjne narzędzia takie jak Nero.

Firma Ashampoo jest liderem w udostępnianiu darmowych wersji swoich komercyjnych programów. Tak było i tym razem – firma udostępniła bezpłatnie pełną wersję bardzo dobrego programu do nagrywania płyt CD i DVD, chodzi o Ashampoo Burning Studio 2012.

Program do nagrywania w polskiej wersji językowej, możemy pobrać ze strony: http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Burning-Studio,Program,Windows,12487.html

Podstawowymi cechami programu są możliwość nagrywania płyt CD, DVD, Blue-ray. Dodatkowo możemy nagrać filmy w formacie Video CD, czy Super Video CD – dzięki czemu nie będzie problemów z ich odtworzeniem na stacjonarnym odtwarzaczu DVD. W ten sam sposób, można utworzyć płytę Audio CD. Program do nagrywania Ashampoo Burning Studio, posiada wiele zaawansowanych funkcji w tym możliwość tworzenia i nagrywania obrazów dysku (ISO), czy tworzyć kopie zapasowe płyt.

Instalacja programu do nagrywania płyt:

Po pobraniu programu i przejściu do instalatora, warto zwrócić uwagę podczas wyboru typu instalacji:

Zaznaczamy pozycję „dowolna instalacja (dla zaawansowanych użytkowników)” i odznaczamy pozycje zachęcające do zainstalowania paska narzędziowego MyAshampoo. Klikamy przycisk Dalej i instalujemy program.

Aby w pełni korzystać z oprogramowania do nagrywania Ashampoo Burning Studio 2012, trzeba dokonać bezpłatnej rejestracji. Na odpowiedni formularz, zostaniemy automatycznie przeniesieni po zainstalowaniu programu:

Uzupełniamy adres e-mail i klikamy przycisk „poproś o klucz do pełnej wersji”. Po wypełnieniu kilku informacji o sobie, dostaniemy klucz:

Klucz licencyjny należy skopiować i wkleić w odpowiednie miejsce w programie Ashampoo (możemy to zrobić wybierając menu Moje Ashampoo -> Kup i Aktywuj).

Obsługa programu do nagrywania płyt Ashampoo Burning Studio 2012

Interfejs programu jest bardzo czytelny i w polskiej wersji językowej. Zazwyczaj chcąc nagrać nośnik CD/DVD będziemy wybierali pierwszą pozycję „Nagraj plik i katalogi”, a następnie „Utwórz nowe CD/DVD/Blue-ray”. Program sam rozpozna jaki nośnik zostanie włożony i poinformuje czy znajduje się na nim dostatecznie dużo wolnego miejsca.

Pliki i katalogi możemy dodawać w oknie roboczym za pomocą przycisku dodaj, lub metodą przeciągnij i upuść.

W kolejnym oknie zostaniemy poproszeni o włożenie nośnika i rozpocznie się proces nagrywania.

Program jest jednym z lepszych dostępnych narzędzi na rynku do nagrywania płyt i będzie godnym następcą komercyjnego programu NERO, zwłaszcza że dostajemy go zupełnie za darmo.

 

Tagi:, ,

Napisz komentarz