Darmowy Keylogger – program do zapisywania wciskanych klawiszy. Skąd pobrać darmowy keylogger. Jak szpiegować użytkownika komputera ?

Program do szpiegowania użytkownika komputera – monitorowanie czynności wykonywanych na komputerze.

Jednym z narzędzi wykorzystywanych przez hakerów są programy do szpiegowania użytkownika komputera tzw. keyloggery. Przeczytaj co potrafi keylogger, skąd go pobrać i w jaki sposób można go wykorzystać. Prezentujemy kilka programów do monitorowania czynności wykonywanych na komputerze.

flickr,Anonymous9000

Pierwszą rzeczą na którą muszę zwrócić uwagę podczas pisania tej porady jest fakt, że wykorzystywania oprogramowania do szpiegowania może być niezgodne z prawem. Osoba korzystająca z komputera powinna wiedzieć o fakcie zainstalowania tego typu oprogramowania – zwłaszcza w firmie, gdy pracodawca chce śledzić poczynania pracowników.

Keylogger to nic innego jak oprogramowanie, które „po cichu” zbiera informacje o czynnościach wykonywanych na komputerze. Zapisywane są nie tylko informacje o wciśniętych klawiszach na klawiaturze komputera, ale także lista przeglądanych stron internetowych. Cyberprzestępca za pomocą keyloggera może uzyskać informacje, umożliwiające zalogowanie się na skrzynkę pocztową, serwis internetowy, lub konto bankowe.

Zazwyczaj pliki aplikacji ukryte są w ten sposób, aby użytkownik nie wiedział o istnieniu tego typu oprogramowania. Istnieją również keyloggery sprzętowe zapisujące informacje na wbudowanej karcie pamięci – zazwyczaj wyglądają jak przejściówka dla klawiatury lub innego urządzenia podłączanego do komputera:

wikipedia, FlippyFlink

W internecie dostępnych jest sporo programów umożliwiających śledzenie użytkowników komputera – na przykład darmowy Home Keylogger, który możemy pobrać ze strony: Home Keylloger 2 lub   http://programy.downloadcentral.pl/?HomeKeylogger/Nadzor/Bezpieczenstwo/pobierz/53.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że jest to oprogramowanie niebezpieczne i powinno być używane wyłącznie przez osoby, które mają wiedzę z tego zakresu. Jeżeli w systemie jest zainstalowane oprogramowanie antywirusowe, może ono zgłaszać sygnał o wykryciu niebezpieczeństwa.

Innym ciekawym programem może być wersja próbna (działająca 14 dni) Mini Monitoring do pobrania ze strony: http://mini-monitoring.softonic.pl/:

Źródło: mini-monitoring.softonic.pl

Program zapisuje zrzuty ekranu otworzonych programów i stron internetowych, pozwala również zablokować treści, które nie mają być dostępna na komputerze – w ten sposób możemy kontrolować na przykład czym interesuje się nasze dziecko. Program Mini Monitoring jest niewidoczny w systemie i uruchamia się wraz z jego startem.

Tagi:, ,

3 komentarze

 1. gość pisze:

  Fajnie, że jest mowa o tym, że w ogóle mogą być takie sposoby śledzenia wpisywanych z klawiatury znaków, ale z drugiej strony jest to gotowa instrukcja dla osób, które mogłyby wykorzystać ten tekst do nieuczciwych celów. Wszystko podane jak na tacy, a przecież można by pominąć szczegóły.

 2. przemo pisze:

  Opisywane narzędzia są ogólnodostępne w legalnych serwisach – w tym poradniku chciałem przedstawić kilka rozwiązań mających na celu monitorowanie czynności wykonywanych na komputerze.

  To w jakim celu ktoś wykorzysta zawarte tutaj instrukcje, zależy wyłącznie od niego – my mamy nadzieje, że będzie to zgodne z prawem.

 3. Arek pisze:

  do gosc
  To instrukcja do noża do miesa jak je kroić też może być wykorzystana do poćwiartowania zwłok. Tym tokiem rozumowania wszyscy powinniśmy mieszkać w gumowych domach bez klamek, mięso rozrywać siłą mięśni, albo rozgryzać. Nie jeździć samochodami, bo możne kogoś rozjechać itd.. Nie wpadajmy w paranoje.

Napisz komentarz