Darmowe gadu gadu w komórce. Jak nie płacić za gadu gadu w telefonie.

Jak skonfigurować gadu gadu w telefonie – korzystaj z GG w każdym telefonie komórkowym !

Gadu gadu to jeden z najpopularniejszych komunikatorów w Polsce – pozwalających prowadzić bezpłatne rozmowy. Jeżeli chcemy być w ciągłym kontakcie ze znajomymi, warto zainstalować komunikator GG w telefonie komórkowym. Przeczytaj jak skonfigurować darmowe gadu gadu w dowolnym telefonie komórkowym i korzystać z niego praktycznie za darmo.

flickr, Dominik Syka

Jeżeli posiadamy telefon komórkowy wyposażony w technologię Java (praktycznie każdy telefon ją ma – nawet stary), możemy zainstalować bezpłatny komunikator Gadu Gadu i prowadzić rozmowy. Zainstalowanie i konfiguracja GG w komórce nie jest trudna – w tym poradniku dowiesz się jak tego zrobić.

Koszty komunikatora Gadu Gadu w komórce ?

Pierwsze pytanie, które się nasuwa to koszty jakie ponosimy korzystając z komunikatora GG w telefonie komórkowym. Jak wcześniej wspomniałem wykorzystamy darmowy komunikator Gadu Gadu – istnieje oficjalna płatna wersja mobilnego Gadu Gadu (http://mobilne.gadu-gadu.pl/)- pierwszy tydzień masz darmowy, następnie musisz płacić odpowiednio:

Źródło: mobilne.gadu-gadu.pl/

My posłużymy się darmowym odpowiednikiem Gadu Gadu, za które nie trzeba płacić abonamentu – korzystasz z niego całkowicie za darmo (jest to legalne i darmowe oprogramowanie) – chodzi o JaduGadu.

Przed zainstalowaniem JaduGadu i konfiguracją, przypomnę że nie będziemy musieli płacić za korzystanie z programu (tak jak w przypadku mobilnego GG), ale będziemy ponosili koszty związane z transferem danych. Każdy komunikator musi wysyłać i odbierać informacje – robi to za pośrednictwem internetu.

W rzeczywistości korzystanie z komunikatora GG w telefonie komórkowym to groszowe sprawy (czasami tańsze od wysłania sms’a). Należy jednak wykupić u swojego operatora pakiet internetu (np. w sieci Play 25MB kosztuje 3 zł, mamy jeden miesiąc na wykorzystanie). Teraz możemy sobie szybko przeliczyć, czy 25MB to jest dużo czy mało – pamiętajmy, że będziemy wyłącznie wysyłać i odbierać komunikaty tekstowe. Oczywiście, że jest to bardzo dużo – wystarczy napisać jakiś tekst do notatnika i sprawdzić jego objętość (podejrzewam, że nie będzie on miał więcej jak kilka KB) – w zupełności wystarczy na cały miesiąc rozmów na GG przez kilka godzin ! A więc faktyczny koszt korzystania z komunikatora GG przez cały miesiąc, może wynieść około 3 złotych 😀

Jak zainstalować i skonfigurować Gadu Gadu w telefonie ?

Jeżeli jesteś już zdecydowany na korzystanie z komunikatora GG w telefonie, należy najpierw pobrać odpowiednie oprogramowanie : http://jadugadu.prv.pl/, lub http://www.telix.pl/download/jadugadu-0,638,0.html

Po pobraniu, należy rozpakować pliki (po rozpakowaniu zobaczymy plik w formacie jar, jad) i wysłać na nasz telefon komórkowy – możemy to zrobić za pomocą kabla, albo ściągnąć program przy pomocy przeglądarki w telefonie (WAP).

Instalacja programu Jadu Gadu przebiega identycznie jak innej aplikacji mobilnej – wystarczy uruchomić plik, a wszystko wykona się automatycznie.

Źródło: jadugadu.prv.pl/

Po wejściu w opcje programu Jadu Gadu będziemy mogli wpisać numer Gadu Gadu i hasło naszego konta. Kliknięcie przycisku połącz w głównym menu spowoduje nawiązanie połączenia, pobrania listy kontaktów i możliwość korzystania z komunikatora.

W sytuacji, gdyby komunikator Jadu Gadu nie mógł nawiązać połączenia, należy w opcjach zmienić adres HOST’a – czasami są one nieaktualne.Odpowiedni status i listę serwerów obsługujących komunikator, znajdziemy na stronie: http://www.kadu.im/monitor/

Wystarczy w pole HOST przepisać odpowiedni adres, tam gdzie widnieje zielony status serwera (OK) na przykład : 91.214.237.10

Tagi:, , ,

2 komentarze

  1. JA! pisze:

    A co poradzić na to, że loguje się, wszystko pięknie, ładnie tylko nie pobiera listy kontaktów?

    • przemo pisze:

      Z tego co wiem JaduGadu pobiera kilka pierwszych kontaktów, nie całą listę – dlatego najlepiej samemu przygotować sobie kontakty do osób,z którymi chcemy być w stałym kontakcie i ręcznie dodać je w programie. Proponuję wcześniej jeszcze wyeksportować listę kontaktów ze standardowego Gadu Gadu (w komputerze) na serwer.

Napisz komentarz