Zamienniki baterii do laptopów – tak czy nie?

Jeśli użytkujemy laptopa już przez kilka lat, to musimy coraz bardziej liczyć się z wymianą niektórych podzespołów i części. Jednym z elementów, który może najszybciej zawodzić jest bateria. Zauważamy coraz szybsze jej rozładowanie, niemożliwość naładowania baterii do pełna, czy szybkie spadki w ilości energii. Aby dalej móc cieszyć się wygodnym korzystaniem z laptopa na pełnych obrotach, warto wyposażyć się w dobrą baterię. Gdy jednak zrobimy wstępne rozeznanie w rodzajach baterii szybko okaże się, że stajemy przed ważnym pytaniem: „czy lepiej postawić na oryginalną baterię czy wybrać zamiennik?” Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Oryginalne baterie do laptopów

Oryginalne baterie do laptopów wielokrotnie są promowane przez producentów, jako najbardziej odpowiedni sprzęt komputerowy. Wielu użytkowników, szczególnie tych, którzy już parokrotnie dokonywali wymian w swoich laptopach wie, że zarówno oryginalne części, jak i zamienniki mają swój określony okres przydatności. Zazwyczaj gwarancja zarówno na sprzęt oryginalny, jak i ten mniej znanego producenta wynosi od roku do dwóch lat. Po tym czasie każda część niestety może ulec uszkodzeniu. Oryginalne baterie do laptopów są również droższe, zazwyczaj o około 50-100zł. Jeśli więc za niższą cenę mamy dostać sprzęt tej samej klasy, to warto postawić na zamienniki.

Zamienniki baterii do laptopów

Producenci zamienników baterii dokładają wiele starań, aby ich akcesoria mogły konkurować z oryginalnymi i jednocześnie zdobyły zaufanie klientów. Zamienniki baterii firm Mitsu i Movano mogą spokojnie konkurować z oryginalnymi częściami, a są przy tym zdecydowanie tańsze. Ponadto obie firmy dbają o najwyższe standardy swoich linii produkcyjnych, a co także spodoba się ekologom, o środowisko naturalne, na co giganci czasami nie mogą sobie pozwolić, produkując sprzęt na ogromną skalę. Firmy produkujące zamienniki baterii mogą za to skupić się na jednym rodzaju asortymentu i ciągle udoskonalać swoje produkty.

Jeśli szukasz zamiennika baterii do laptopów Asus, Acer, Dell, HP, Lenovo, Toshiba, Samsung i innych to zajrzyj na stronę AkcesoriaMarket.pl. Tam doświadczeni specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania i pozwolą wybrać najlepszy zamiennik baterii.

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz