Z roku na rok rośnie popyt na komputery poleasingowe

Zapotrzebowanie na komputery poleasingowe jest coraz większe. Z roku na rok obserwujemy zarówno coraz większy popyt, jak i coraz większą podaż na rynku urządzeń poleasingowych. Jak pokazuje praktyka, coraz mniej osób decyduje się na zakup nowego komputera.
 

Dlaczego coraz chętniej wybieramy komputery poleasingowe?

Mimo iż ceny nowych urządzeń elektronicznych systematycznie spadają (na co wpływ ma przede wszystkim ciągły rozwój nowych technologii), to wiele sprzętów nadal pozostaje poza zasięgiem takiego statystycznego Kowalskiego. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup komputera za 3 czy 5 tysięcy złotych, a tyle trzeba mieć, by kupić urządzenie ze średniej półki cenowej.

Komputery poleasingowe są w kręgu zainteresowania szczególnie kilku grup Klientów:

  • właścicieli małych firm, którzy potrzebują solidnych komputerów do pracy biurowej, ale za niewielkie pieniądze,
  • rodzin, które chcą kupić komputer dziecku,
  • graczy, którzy potrzebują bardzo wysokich parametrów, ale nie dysponują kwotami wystarczającymi na zakup nowych komputerów.

Każda z tych grup chce kupić wydajny i trwały komputer, ale jednocześnie znaleźć taki za niewielkie pieniądze i w nowej wersji jest bardzo ciężko, a przy niskim budżecie jest to czasami wręcz niemożliwe. To właśnie sprawia, że komputery i laptopy poleasingowe stają się doskonałą i często wybieraną alternatywą.

Wystarczy prosta kalkulacja – jeżeli za nowy komputer konkretnej marki i o konkretnych parametrach trzeba zapłacić przykładowo 3350 zł, a ten sam komputer można mieć za 1250 zł to dziwnym byłoby zastanawianie się nad zasadnością takiego wyboru. Tym bardziej że sprzedawcy komputerów poleasingowych, tacy jak MDM Komputery oferują nie tylko ogromny wybór i korzystne ceny, ale też gwarancję na 12 miesięcy dla każdego zakupionego komputera i wliczony w cenę system operacyjny Windows 10. Mimo że komputery poleasingowe są dużo tańsze, zawsze pochodzą z legalnych źródeł i mają stosunkowo dobre parametry.

Na powyższym przykładzie nietrudno policzyć, że kupujący może zaoszczędzić aż 2100 zł, a w tej cenie może mieć komplet peryferiów do komputera (np. myszkę, monitor i klawiaturę) albo przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na dowolne przyjemności – wyjazd czy zakupy.

Jakie są przewidywania rynkowe dotyczące sprzedaży „poleasingówek”?

Biorąc pod uwagę obecne tendencje zakupowe, wszystko wskazuje na to, że komputery poleasingowe będą coraz popularniejsze. Mimo poprawy koniunktury i coraz wyższych wynagrodzeń nadal wiele urządzeń jest poza zasięgiem osób, które mają duże wydatki, a możliwość zaoszczędzania pieniędzy sprawia, że zainteresowanie używanymi sprzętami raczej nie powinno spadać.

Oczywiście najwięcej sprzedawanych komputerów poleasingowych to te ze średniej półki cenowej, ale wszystko wskazuje na to, że więcej będzie się sprzedawać również tych najdroższych sprzętów. Komputery poleasingowe z przeznaczeniem dla biznesu znajdują zastosowanie w naprawdę różnych miejscach – od biur księgowych, przez agencje kreatywne, biura ubezpieczeniowe i wiele innych miejsc.

Te wzrostowe tendencje są przede wszystkim podyktowane faktem, że kupujący przekonali się do używanych sprzętów. Kiedyś sądzono, że komputery poleasingowe są urządzeniami bardzo mocno wyeksploatowanymi i nie ma pewności, że będą poprawnie działać. Tymczasem firmy zajmujące się ich sprzedażą dbają o jakość oferowanego sprzętu – każdy komputer jest dokładnie sprawdzany pod kątem poprawnego działania. Ludzie natomiast dzielą się między sobą informacją o tym, że zakup takiego komputera był opłacalny, bo urządzenie działa bez zarzutu, mimo że kosztowało dużo mniej niż nowe.

2 komentarze

  1. gmail sign up pisze:

    Z roku na rok rośnie popyt na komputery poleasingowe

  2. Mariusz pisze:

    Wbrew opinii sprzęt poleasingowy nie jest zły. Trzeba tylko określić budżet i tak szykować jakieś koszta na poprawki czy drobne naprawy z tytułu zwykłego korzystania. Sam korzystam z takiego sprzętu.

Napisz komentarz