Tworzenie stron internetowych – Wybierz firmę z pasją!

Tworzenie stron internetowych to usługa, której wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Nie wystarczy nauczyć się kodowania, aby móc projektować spektakularne, responsywne oraz dobrze zoptymalizowane strony internetowe. By móc świadczyć usługi najwyższej jakości niezwykle ważny jest kreatywny umysł i samozaparcie, które będzie przeć do nieustannego rozwoju i ciągłego ulepszania swoich umiejętności.

Jak robią to profesjonaliści?

Kiedy szukamy zleceniobiorcy na wykonanie strony internetowej, często chętnie sprawdzamy portfolio. To jedna z form zaprezentowania swoich zdolności przez firmy. Niemniej jednak przeglądając takie portfolio, warto zawsze brać poprawkę na to, że firmy te wykonują usługi szyte na miarę. W związku z tym nie zawsze mogą wykazać się swoją wybitną wiedzą, czy praktyką, gdyż niektórzy nie mają wymagań odnośnie wyglądu strony.

Profesjonalne firmy, które oferują usługi związane z tworzeniem stron internetowych to zwykle ekipa składająca się z kilku osób o wspólnej pasji i zamiłowaniu. W takim teamie każdy ma swoją działkę. Jedna osoba zajmuje się przygotowaniem projektu, inna dba o to, by grafika była ciekawa i dopasowana do treści, a jeszcze inna zamienia cały projekt w obszerne listy plików z kodem. W firmie takiej podobnie jak w zegarku wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać. Tylko w ten sposób są w stanie osiągnąć sukces i zamierzony efekt, czyli zadowolenie klienta.

Tworzenie stron internetowych

Przygotowanie strony internetowej dla wielu wydaje się bułką z masłem. Tymczasem cały ten proces wymaga przewidywania i rzetelnego planowania. Nawet jeśli firma działa na gotowych rozwiązaniach, to niezbędna jest wiedza z zakresu nieustająco zmieniających się zasad pozycjonowania. Wbrew pozorom już na etapie tworzenia strony musimy wziąć to pod uwagę.

Dlatego też jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, warto stawiać na takie firmy, które w swojej ofercie mają również usługę pozycjonowania. To da gwarancję, że projekt zostanie wykonany w oparciu o najnowsze zasady i wytyczne narzucane przez wyszukiwarki. Serwis współgrający z wyszukiwarkami będzie znacznie lepiej przez nie oceniany, co przełoży się na wyższe pozycje przy wyszukiwaniu. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i często chcąc zaoszczędzić, stawia na niedoświadczonych freelancerów.

Przemyślany projekt to gwarancja sukcesu!

Projekt strony internetowej, szczególnie tej firmowej ma ogromne znaczenie. Warto więc do jego realizacji wybrać firmę, która zna się na rzeczy i wykonała już niejedną stronę. Zwrócić należy tutaj uwagę na fakt, że późniejsze, drastyczne zmiany w wyglądzie czy nawet funkcjonowaniu serwisu nie są zalecane. Jeśli już wystartujesz ze stroną, pozostań przy jej aktualnym designie przez wiele lat. Internauci są wzrokowcami, dlatego też jeśli przyzwyczają się do interfejsu i będą bez problemu kojarzyć Twoją firmę z danym wyglądem strony – nie zmieniaj tego! Wprowadzisz chaos i zamieszanie, a to przełoży się na dezorientację klientów i większe prawdopodobieństwo, że w takiej sytuacji będą chętniej sprawdzać serwisy konkurencyjne.

Powyższe jest kolejnym dowodem na to, że zlecając stworzenie strony internetowej, należy wybrać profesjonalną firmę z doświadczeniem i bogatą wiedzą. To gwarancja, że projekt będzie dopasowany do potencjalnej grupy odbiorców zarówno pod względem designu, jak i intuicyjnego interfejsu. Jeśli postawisz na tworzenie stron internetowych PROGRAFFING, możesz dodatkowo skorzystać z usługi pozycjonowania, co zapewni Ci szybki wzrost w wyszukiwarkach. W efekcie znacznie szybciej Twoja witryna będzie widoczna dla potencjalnych klientów, co przełoży się bezpośrednio na wzrost obrotów i większe zyski w firmie.

Reasumując, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, to przy wyborze zleceniobiorcy nie można sugerować się cennikiem, a doświadczeniem i wiedzą. W teorii wszystkie firmy powinny oferować to samo. Niestety bardzo często cenniki drastycznie się różnią. Dlaczego? Odpowiedź jest wbrew pozorom dziecinnie prosta. Cena będzie różna, gdyż zależna jest od techniki budowy strony, od tego czy będzie ona zawierała indywidualny projekt graficzny, czy będzie stawiana na gotowym szablonie z przeróbkami. Wpływ na cenę ma także fakt, czy projekt ma być oparty o gotowy CMS, czy może jednak będzie to autorski silnik. To podstawowe aspekty, które wpływają bezpośredni na ceny i powodują tak wysoką ich różnicę.


Źródło: Notka PR,

1 Komentarz

  1. Robert pisze:

    Warto pamiętać, że strona internetowa nie powinna być tworzona w oderwaniu od całej marki. Jeśli chce się skutecznie zaistnieć, to trzeba ją traktować jako część całego brandingu marki. Warto doczytać: https://cucaburra.pl/strony-internetowe/ Liczy się nie tylko estetyka i pozycja w google, ale również wrażenie jakie wywołuje i to jak wpływa na wizerunek firmy.

Napisz komentarz