Tanie rozmowy przez Internet

Rozmowy telefoniczne nie są tanie i każdy o tym fakcie doskonale wie. Problem jest tym większy, im dłużej i częściej rozmawiamy, a zwłaszcza gdy dzwonimy do innego kraju. Rozwiązaniem, które może wnieść oszczędności na rozmowach telefonicznych, jest telefonia internetowa, zwana też telefonią VoIP.

telefon

Z telefonicznych rozmów internetowych może skorzystać każdy. Jest to doskonała, bardzo nowoczesna oferta dla firm i osób prywatnych. Telefonia VoIP jest zaawansowaną technologią telekomunikacyjną, która umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych przy pomocy sieci komputerowych, a przede wszystkim wykorzystuje Internet. Co trzeba mieć, aby taki wirtualny telefon uruchomić? Przede wszystkim potrzebny w takim wypadku będzie dostęp do szerokopasmowego Internetu o określonej prędkości (pamiętajmy, że im prędkość na łączach jest większa, tym rozmowy mają lepszą jakość – podnosi się słyszalność oraz jakość głosu), komputer, specjalnie dedykowany dla rozmów internetowych program telekomunikacyjny, zestawy słuchawkowy lub aparat telefoniczny VoIP podłączony do bramki VoIP, odbiornikiem może też być telefon komórkowy, który posiada wmontowaną funkcję Wi-Fi. Jeśli taki sprzęt posiadamy, możemy z powodzeniem skorzystać i wybrać odpowiednią dla nas ofertę licznych operatorów telefonii VoIP. Rozmawiamy wtedy za grosze lub za darmo, prowadzimy tanie rozmowy za granicę z naszymi znajomymi, rodziną lub kontrahentami. Firmy zajmujące się telefonią VoIP, oferują w jej ramach różne usługi łącznie z hostowaniem i wirtualnymi centralami telefonicznymi. Ciekawą usługą jest wirtualny faks, do którego nie musi być podłączone odpowiednie urządzenie. Wystarczy adres e-mail, by odebrać przesyłany dokument. Taki faks jest bardzo praktyczny. Dokument można odebrać wszędzie, o każdej porze. Nie trzeba tracić na niego ani papieru, a usprawnienie samej pracy jest znaczące.

Telefonia VoIP jest na pewno alternatywą dla drogiej komunikacji telefonicznej stacjonarnej. Być może, w niedługim czasie będzie miała znaczący udział w komunikacji mobilnej. Warto więc śledzić jej rozwój, bo komunikacja elektroniczna może nas jeszcze zaskoczyć.

Napisz komentarz