Tablet kontra laptop – co lepsze?

Laptop i tablet to dwa różne urządzenia, które zaprojektowane zostały z myślą o użytkownikach mających różne wymagania. I tak, laptop to uniwersalny sprzęt, który doskonale sprawdza się do codziennych zastosowań, do pracy, nauki i rozrywki. Tablet to z kolei urządzenie przeznaczone dla osób, które nade wszystko cenią sobie mobilność i komfortowy dostęp do Internetu z każdego miejsca. Kiedy powinniśmy zainwestować w laptop, a kiedy lepiej jest postawić na tablet?

Zalety tabletu – mały i poręczny sprzęt do Internetu i rozrywki

Tablet to sprzęt o niewielkich rozmiarach, cienkiej obudowie oraz niskiej wadze. Obsługujemy go wyłącznie za pomocą ekranu dotykowego. Doskonale nadaje się do codziennego użytkowania w domu i poza nim. Dzięki jego niewielkim rozmiarom możemy go z powodzeniem zabierać właściwie wszędzie i użytkować z dowolnego miejsca. Jego głównym zastosowaniem jest wygodne korzystanie z zasobów Internetu. Doskonale sprawdzi się dla tych użytkowników, którzy lubią widzieć przeglądane treści na większym ekranie niż smartfon oraz polubili obsługę ekranów dotykowych.

Laptop – uniwersalne urządzenie do wielu zastosowań

Przewaga laptopów nad tabletami to przede wszystkim obecność fizycznej klawiatury. Dzięki niej laptopy są uniwersalnymi urządzeniami, które mogą być wykorzystywane nie tylko do surfowania po sieci i rozrywki, ale także do zastosowań profesjonalnych. Z powodzeniem wykorzystamy je więc do pracy, nauki i wielu innych rzeczy, do których z kolei nie sprawdzą się dotykowe tablety. Laptopy dostępne są także w wielu rozmiarach. Jeśli szczególne znaczenie ma dla nas mobilność, możemy więc postawić na niewielkie i lekkie netbooki oraz laptopy 13 i 14 calowe. Można więc śmiało powiedzieć, że laptopy są znacznie bardziej uniwersalne niż tablety.

Laptopy konwertowalne – połączenie zalet tabletu i laptopa

Osoby, które cenią sobie uniwersalność laptopów oraz funkcjonalność tabletów mają jednak jeszcze jedną alternatywę. Są nią tzw. laptopy konwertowalne, które stanowią ciekawe połączenie znanego z tabletu dotykowego ekranu oraz zalet tradycyjnego laptopa. Doskonałym przedstawicielem tego typu sprzętu jest laptop Lenovo i jego popularna seria Yoga. Laptop Lenovo z tej serii pozwala na korzystanie zarówno z praktycznej klawiatury, jak i z dotykowego ekranu. Laptop Lenovo można także złożyć, przez co używamy go, jak zwykłego tabletu.

Laptopy konwertowalne to doskonały wybór dla osób, które nie mogą zdecydować się między laptopem a tabletem, a nie chcą inwestować w dwa różne sprzęty. Czy jednak laptop konwertowany jest droższy od tradycyjnego laptopa? Niestety, za lepszą funkcjonalność trzeba, co prawda, nieco dopłacić, ale zakup tego typu sprzętu i tak jest ciągle bardziej opłacalny niż kupno laptopa i tabletu. Co więcej, laptopy konwertowalne często bywają dostępne w promocjach. Dlatego, jeśli interesuje nas jego zakup warto jest regularnie sprawdzać ich cenę w Internecie. Jeśli chodzi o laptop Lenovo w Neonet.pl często można bowiem znaleźć serię Yoga w atrakcyjnej cenie.

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz