Smart Dom – bezpieczeństwo, komfort oraz oszczędność

Każdy człowiek chce czuć się w swoim domu wygodnie, komfortowo oraz w pełni bezpiecznie. Czynniki te są niezwykle istotne niezależnie od tego, czy mieszka się w okazałej rezydencji, w bogatej dzielnicy, w prywatnym domku na przedmieściach czy też w apartamentowcu lub mieszkaniu w bloku. Zatem idealnym sposobem jest wprowadzenie we własnym mieszkaniu nowoczesnych rozwiązań i stworzenie niezwykle Inteligentnego Domu.

Smart Dom to niezwykłe opłacalna inwestycja posiadająca niezliczoną ilość zalet. Jedną z nich jest bez wątpienia komfort użytkowania w pełni inteligentnego mieszkania. Któż z nas nie chciałby, aby zaraz po wejściu do domu samoczynnie podnosiły się wszystkie rolety w oknach, a z głośników rozbrzmiewała nasza ulubiona muzyka.
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na takie innowacyjne rozwiązania. A jest to wszystko możliwe z pomocą nowoczesnych paneli dotykowych, smartfonów, tabletów oraz komputerów. Te funkcjonalne urządzenia multimedialne pozwalają na wygodne oraz sprawne zarządzanie całym budynkiem nie ruszając się z miejsca, a nawet podczas nieobecności właściciela w domu.

Smart Dom – bezpieczeństwo na wysokim poziomie

Stawiając na bezpieczeństwo w naszym domu warto postawić na zintegrowanie automatyki domu z systemami alarmu oraz monitoringu. Takie nowoczesne rozwiązanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo w budynku oraz na zewnątrz. Otóż ten innowacyjny system w razie potrzeby potrafi uruchomić symulację obecności użytkowników, jednocześnie wysyłając informację o naruszeniu wyznaczonej strefy. Dzięki zamontowanym, specjalnym czujnikom zadymienia, zalania, gazu, tlenku węgla Inteligentny Dom potrafi sam podjąć odpowiednie działania takie jak zamkniecie głównego zaworu wody czy gazu.

Inteligentne Mieszkanie – oszczędność, ekonomia oraz ekologia

Nowoczesne systemy potrafią w pełni zadbać o wysokość płaconych rachunków. Otóż potrafią one zmniejszyć temperaturę w mieszkaniu podczas nieobecności właściciela, automatyczne wyłączyć światło, gdy nikogo nie ma w danym pomieszczeniu czy też automatycznie zamknąć okna po włączeniu klimatyzacji. Takie działania potrafią w znaczny sposób zredukować koszty utrzymania każdego smart domu.
Warto wiedzieć o tym, że sprawne sterowanie instalacją pozwala znacznie zredukować koszty zużycia energii. Dane przedstawiają się niezwykle interesująco. Otóż koszty można zmniejszyć nawet o

• 40 procent przez kontrolę zainstalowanych żaluzji oraz rolet
• 50 procent dzięki sterowaniu oświetleniem w pojedynczym pomieszczeniu
• 60 procent dzięki inteligentnemu sterowaniu wentylacją oraz klimatyzacją
Te spore oszczędności mediów są przyjazne nie tylko dla naszego portfela lecz także dla środowiska naturalnego.

Smart dom – pełna kontrola dzięki innowacyjnym urządzeniom

Nowoczesne rozwiązania pozwalające sterować wyposażeniem oraz instalacjami w domu są związane z nieustannym rozwojem elektronicznym. Z pomocą innowacyjnych urządzeń wygodne sterowanie jest możliwe z każdego wybranego miejsca. Wśród wielu z nich można wymienić szklane panele dotykowe, klasyczne włączniki, ekrany dotykowe, czytniki gestów oraz wszystkie urządzenia mobilne. Dzięki nim każdy właściciel może sterować własnym mieszkaniem z dowolnego miejsca na świecie. W każdej dowolnej chwili może on sprawdzić co się dzieje w jego domu oraz może sterować urządzeniami jakby był w nim obecny.

Źródło: Notka PR

2 komentarze

  1. MartynaB pisze:

    Za niedługo będę rozpoczynała remont swojego nowego domu. Już teraz zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, jak zainwestowanie w tzw. inteligentny dom. Głównie interesuje mnie to ze względów bezpieczeństwa. To niesamowite, że już istnieje taka technologia, która sama może zadecydować o zamknięciu głównego zaworu wody, czy gazu! Niestety takie rozwiązania technologiczne trochę kosztują, ale tak czy siak, uważam, że będzie warto. 🙂

  2. Leszek pisze:

    My również mieszkamy w bloku i jedna z firm dobrała oraz dopasowała klimatyzację do naszych możliwości, bez problemu

Napisz komentarz