Projektowanie 3D – kluczowy etap w druku 3D

Drukowanie 3d bez wątpienia zmieniło świat na lepsze. Wiele branż również zdecydowanie zmieniło się przez upowszechnienie się takiego druku oraz spadek kosztów materiałów do drukarek i samych urządzeń. Studia projektowe połączone z drukarniami 3d zaczęły w pewnym sensie stanowić realną konkurencję dla dotychczasowego systemu opartego o wielkie hale produkcyjne i skomplikowane procesy z maszynami tworzonymi na zamówienie. Druk 3d usprawnił produkcję i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Konieczne stało się jednak projektowanie 3d, które jest praktycznie kluczem do wykonania całości pracy. Wraz z pojawieniem się takich urządzeń wzrosło także zainteresowanie tego rodzaju usługami projektowymi.

Etap koncepcyjny – wybór techniki kalkulacja kosztów

W druku 3D stosowana jest technologia przyrostowa, która eliminuje niezwykle wiele kosztów dodatkowych, które musimy ponieść nim uruchomimy klasyczny proces produkcyjny w dużej fabryce. Najważniejszą korzyścią jest właśnie całościowy czas produkcji, który skrócić można nawet do kilku dni zależnie od wydajności drukarek 3d, a także niższy koszt przy małych i średnich nakładach, zależnie od tego, jaki rodzaj przedmiotu zamierzamy produkować tym sposobem.

Etap projektowania – zanim ruszą drukarki

Najważniejszym etapem druku w technologii trójwymiarowej jest oczywiście wykonanie odpowiedniego projektu. Drukarki 3D są urządzeniami, które pracują z niezwykłą precyzją. Można przewrotnie powiedzieć, że są o ile są sprawne, są urządzeniami niemalże nieomylnymi. Pomyłka może pojawić się przede wszystkim na etapie projektowym, gdzie nieprawidłowości mogą skutkować wykonaniem nienależycie finalnego dzieła. Cubic Inch to miejsce, w którym zlecić możesz również wykonanie projektu na podstawie swojej koncepcji. Tego rodzaju outsourcing całkowicie uwalnia Cię od trudu analizowania zawiłości technicznych związanych z produkowaną częścią. Wszystkim od etapu projektowania 3d, po finalne wykończenie produkcji zajmuje się wyspecjalizowany zespół profesjonalistów. Więcej o tym znajdziecie na https://cubicinch.pl/uslugi/projektowanie-3d/.

Druk 3D – ekspresowa realizacja naszych pomysłów

To co wyróżnia drukowanie 3D to fakt, że od zamysłu i koncepcji do momentu, w którym wydrukowany przedmiot znajduje się w naszych dłoniach, mija zaskakująco mało czasu. Często to nawet nie kilka dni. Wszystko zależy od skomplikowania projektu 3D, ale w przypadku prostych podzespołów czy akcesoriów druk można rozpocząć praktycznie od ręki. Projektowanie 3D wymaga oczywiście specjalistycznej wiedzy, doskonałej jakości oprogramowania i rozumienia procesu produkcyjnego, który występuje w przypadku tych urządzeń.

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz