Problemy z internetem – jak do nich nie dopuścić?

Mimo, iż niedługo nadejdzie kolejna dekada dwudziestego pierwszego wieku, kłopoty z łącznością internetową nadal są problemem na czasie. Znikający zasięg, urywane połączenie internetowe lub okno dialogowe informujące o „ograniczonym dostępie do sieci” – oto najczęstsze przyczyny utraty możliwości przeglądania internetu.

Większość tych usterek da się rozwiązać przez reinstalację lub naprawę oprogramowania, jednak czasem jest to kwestia tego, iż zamówiliśmy byle jaki internet. Białystok obfituje zarówno w dobrych dostawców internetu, jak i przedsiębiorstwa borykające się często z awariami lub ograniczonym zasięgiem i okresami obniżonej prędkości łącza.

Regularne aktualizowanie oprogramowania i czyszczenie podzespołów komputera osobistego
Czasem trudno jest zidentyfikować powody niskiej prędkości łącza lub całkowitego braku dostępu do sieci. Nie zawsze pochodzą one od dostawcy łącza, co w szczególności dotyczy problemów z obniżoną prędkością internetu. Aby ustrzec się przed takimi problemami, należy stale aktualizować oprogramowanie i co jakiś czas czyścić wnętrze komputera z kurzu. Nadmierne temperatury są bowiem najgorszym wrogiem sprzętu elektronicznego i mogą spowodować spalenie obwodów.

Jak wybrać dobry internet? Podlaskie województwo posiada kilku dostawców, który z nich jest najlepszy?
Jeśli częste usterki okazały się winą dostawcy, a ten wielokrotnie zawiódł naprawiając je, warto pomyśleć nad poszukaniem innych ofert. Przeglądając opinie klientów oraz komentarze pod pytaniami o najlepszych dostawców, często można przeczytać o bardzo częstych „przerwach technicznych” i awariach. Rzekoma chwilowa usterka przeciąga się godzinami, a dane pakietowe w smartfonie w końcu się wyczerpują np. podczas oglądania filmów na YouTube. Nie warto dawać się robić w butelkę nieuczciwym dostawcom łącza, dlatego też warto czytać opinie innych ludzi (w szczególności z okolic) na temat poszczególnych przedsiębiorstw. Istnieje także wiele rocznych rankingów dostawców, z których z pewnością warto skorzystać. Nikt tak dobrze nie opisze jakości usług jak byli lub obecni klienci, jednak należy czytać wiele opinii, a nie brać sobie do serca tylko niektóre z nich.

Radiowy czy kablowy? Jaki internet Białystok oferuje mieszkańcom i który rodzaj jest najlepszy?
Media kablowe i radiowe od wielu lat ze sobą walczą na rynku usług multimedialnych, z rosnącą przewagą tych drugich. Niezwykle istotną kwestią jest sposób w jaki uzyskujemy dostęp do sieci internet. Podlaskie infrastruktury internetowe miast mogłyby się wydawać nieco zacofane względem tych z zachodnich województw. Niektóre obszary są zmonopolizowane przez instalacje kablowe wyłącznie jednego lub pary dostawców, przy czym ani jeden, ani drugi nie ma dobrej reputacji pośród klientów. Internet kablowy w ciągu lat stał się znacznie szybszy, zaś liczba usterek spadła do minimum, przebijając w niektórych przypadkach nawet bezawaryjność dobrych instalacji kablowych. Jeśli oferta dostawcy internetu radiowego jest interesująca, a opinie użytkowników są przychylne, nie należy się uprzedzać do medium, tylko patrzeć na faktyczne zyski.

Jak ważny dla dobrego internetu jest dobry router WiFi? Białystok zaoferował darmowe hot-spoty
Miasto Białystok udostępniło darmowy internet nawet w autobusach. Mimo tak zaawansowanego rozwoju tej technologii i wszędobylskiego sygnału WiFi, lokalni operatorzy nadal mają zwyczaj dołączać do swoich usług tanie i wadliwe routery. Jeśli mamy możliwość zamówienia internetu od dwóch dostawców o podobnych parametrach – zwróćmy od razu uwagę na modele routerów montowanych w ramach oferty. Należy zwrócić uwagę na ilość anten, maksymalną moc sygnału, częstotliwość pracy, a także oznaczenie standardu w którym pracuje urządzenie. Dla dużych domów, w których jest wiele nowoczesnych inteligentnych urządzeń korzystających z połączenia internetowego należy korzystać z routerów o częstotliwości 5 GHz. Niezależnie od zastosowania jednak, router powinien pracować w standardzie 802.11 ac lub 802.11 n (standard 802.11 g także nadal dobrze funkcjonuje, jednak powoli się od niego odchodzi).

Źródło: Notka PR,

Napisz komentarz