Praca iOS developer – dlaczego warto się nią zainteresować?

Branża informatyczna rozwija się bardzo dynamicznie, co sprawia, że nie brakuje w niej miejsc pracy. IT daje duże możliwości rozwoju, stabilnego zatrudnienia, dobrych zarobków i nabywania szerokiego doświadczenia. Praca iOS związana jest z programowaniem aplikacji mobilnych i należy do wciąż poszukiwanych zawodów.

Praca iOS developer – na czym polega?

Praca iOS polega na projektowaniu aplikacji mobilnych przeznaczonych na system operacyjny iPhone’ów, iPodów touch czy iPadów. Wymaga to znajomości takich języków programowania, jak Objective-C czy Swift. Warto zauważyć, że Apple jest największą i najpotężniejszą firmą technologiczną na świecie. Jej pozycja na rynku sprawia, że umiejętność tworzenia aplikacji na jej sprzęty jest bardzo opłacalna. Smartfony tej marki zajmują drugie miejsce udziału w rynku – zaraz po urządzeniach z systemem Android. Oznacza to, że praca iOS jest potrzebna i osoby znające się na tym, mogą bez większych problemów znaleźć zatrudnienie.

Kto powinien wybrać pracę iOS?

Podobnie jak w większości zawodów IT, do pracy na systemie iOS nie jest potrzebne wykształcenie kierunkowe. Niektóre firmy wymagają ukończenia jakichkolwiek studiów, w innych nie jest to konieczne. Oznacza to, że jest to zawód otwarty również dla osób, które zdobyły wiedzę na własną rękę. Programowanie zyskuje coraz większą popularność – również w przypadku aplikacji przeznaczonych na smartfony. Praca iOS developera jest przeznaczona zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, które stanowią coraz większą część tego rynku zatrudnienia. Często atutem dla pracodawcy jest znajomość innych języków programowania np. Javy. Każda dodatkowa umiejętność zwiększa szansę na otrzymanie zatrudnienia w wymarzonej firmie.

Praca iOS we Wrocławiu

Wrocław jest prężnie rozwijającym się rynkiem, na którym zatrudnienie znajduje coraz więcej osób związanych z branżą IT. Osoby znające system operacyjny Apple’a, mogą otrzymać tu pracę iOS developera. Ciekawe oferty można znaleźć na stronie: https://altimi.com/praca-it/ios/ .Ten software house gwarantuje nie tylko udział w ciekawych i prestiżowych projektach. Proponuje przede wszystkim możliwość rozwoju i ciągłego podnoszenia kwalifikacji, na czym wielu pracownikom zależy. Warto dołączyć do firmy, który w ciągu 13 lat zdobyła 169 klientów i zrealizowała aż 230 ambitnych projektów. Wobec coraz większej ilości użytkowników smart fonów, praca iOS developera jest dobrym kierunkiem rozwoju. iPhone’y stają się coraz bardziej popularne, warto więc znać się na ich systemie operacyjnym.


Źródło: Notka PR

Napisz komentarz