Polski adres IP za granicą. Jak zmienić IP?

Adres IP to Twoja wizytówka w sieci. Bez względu na to, czy Twój operator zapewnia Ci stałe, czy zmienne IP, numer ten pozwala wyśledzić Twoje położenie geograficzne. Wiele osób uważa, że nie stanowi to dla nich większego problemu, ponieważ nie robią w sieci nic niewłaściwego. Niestety, nie mają racji. Wiele internetowych zasobów dostępnych jest tylko dla osób z określonego regionu – numer IP pozwala na zablokowanie każdego, kto nie jest z pożądanego regionu. Przeczytaj, dlaczego warto mieć możliwość zmiany IP i jak to zrobić.
 

W jakich sytuacjach zmiana IP może być przydatna? Dostęp do polskiej telewizji za granicą
Chciałbyś oglądać polską telewizję za granicą? Podczas urlopu marzy Ci się obejrzenie odcinka ulubionego serialu lub meczu Ekstraklasy? A może wyjechałeś na stałe z Polski, do pracy lub na studia, a mimo to chciałbyś pozostawać w kontakcie z polską kulturą, co dałaby Ci możliwość oglądania telewizji? Niestety, za granicą dostęp do niej może być nieco utrudniony.

Atrakcyjną alternatywę dla osób przebywających poza granicami Polski mogłyby stanowić polskie serwisy VOD – Video on Demand – czyli telewizja internetowa na życzenie. Taka telewizja cieszy się coraz większą popularności na całym świecie. Za jej pośrednictwem możemy obejrzeć film, odcinek serialu czy program publicystyczny na ekranie swojego komputera w dowolnym dogodnym dla nas momencie. Wszystkie największe stacje telewizyjne w naszym kraju oferują swoje usługi VOD. Szczególną popularnością cieszą się serwisy VOD takie jak: IPLA, TVN Player (Player.pl), VOD TVP, Vod.pl, Iplex czy Kinoplex. Korzystanie z tego rodzaju serwisów nie jest kosztowne – większość programów możemy oglądać za darmo dzięki wyświetlanym reklamom, niektóre treści (nowe filmy, transmisje wydarzeń sportowych) są dodatkowo płatne.

Dlaczego nie mogę korzystać z polskich serwisów VOD za granicą?
Wydawałoby się, że polskie serwisy VOD stanowią idealne rozwiązanie dla osób przebywających za granicą. Niestety jednak ze względu na ograniczenia licencyjne serwisy VOD wprowadzają blokady regionalne. Oznacza to, że osoba posiadająca zagraniczne IP, może nie być w stanie odtworzyć programu, który przeznaczony jest dla odbiorców z Polski. Wiąże się to z faktem, że tego typu serwisy czerpią swoje zyski głównie z reklam, a widzowie z zagranicy siłą rzeczy nie są zainteresowani nabywaniem produktów w Polsce. Na tej samej zasadzie możesz mieć na przykład ograniczony dostęp do niektórych materiałów publikowanych na Youtube.

VPN – prosty i wygodny sposób na polskie IP
Ponieważ w sieci Twoje położenie geograficzne identyfikowane jest przez adres IP, zmieniając go, jesteś w stanie ominąć blokady regionalne. Istnieje wiele metod, aby to zrobić. Najprostszą z nich jest wykorzystanie VPN (Virtual Private Network). To typ połączenia internetowego, który zapewnia Ci całkowitą anonimowość w sieci. Jak to możliwe? Gdy korzystamy z VPN, nasz komputer zamiast łączyć się bezpośrednio z danym adresem w sieci, robi to poprzez serwer VPN. To sprawia, że nikt – łącznie z Twoim dostawcą Internetu – nie jest w stanie powiedzieć, na jakie strony wchodzisz. Jeżeli przy pomocy VPN zmienimy adres IP na polski, zyskujemy dostęp do polskiej telewizji.Korzystanie z VPN jest stosunkowo proste, wystarczy skorzystać z jednego z programów – instalacja przebiega w sposób intuicyjny. Nie jest to również drogie – opłaty za korzystanie z VPN wynoszą kilka dolarów miesięcznie.

Co zyskujesz korzystając z VPN?
Korzystając z VPN możesz mieć IP z całego świata – i często je zmieniać. Nie tylko zdobędziesz w ten sposób dostęp do polskiej telewizji, gdy przebywasz za granicą. Jeśli wybierzesz IP amerykańskie lub brytyjskie, zdobędziesz dostęp do tamtejszych serwisów VOD oferujących aktualne odcinki najsłynniejszych programów czy seriali.

Z drugiej strony, korzystając z programów VPN zapewniasz sobie całkowitą anonimowość. Może Ci się wydawać, że nie masz nic do ukrycia, jednak w dzisiejszym świecie dbanie o anonimowość w Internecie jest podstawą bezpieczeństwa. Dzięki stosowaniu VPN możesz łatwo zatuszować swoją działalność w sieci i stać się niewidocznym dla różnego rodzaju programów śledzących.

Oczywiście, poszczególne programy służące do zmiany IP oferują różne opcje. Niektóre z nich są proste, inne bardziej zaawansowane. Chociaż korzystanie z programów VPN nie jest zwykle drogie, zanim zdecydujemy się na wybór jednego z nich, warto zorientować się, jakie oferują możliwości – ip z jakich krajów możesz w ten sposób wybrać i jak szybko będziesz mógł w ten sposób łączyć się z internetem.

Źródło i więcej informacji: http://topvpn.pl/vod-za-granica/

Notka PR,

5 komentarzy

 1. Adam pisze:

  Ja znalazlem na allegro http://polski-vpn.pl/
  30 zł za 3 miesiace, w miare tanio.
  Teraz moge ogladac TVNPlayer, IPLA i inne polskie seriale 😉

 2. Olo pisze:

  lipa i bullshit rzna hajs za nic a g**wno to dziala nie radze kupowac scierwa zeby nie zalowac
  pozdrawiam

 3. Adam Kupis pisze:

  Szkoda że autor nie podał przykładów jakiś darmowych serwisów VPN które umożliwiają korzystanie z polskiego IP. Natomiast oprócz usług VPN istnieją przecież jeszcze proxy.

 4. VPNy? pisze:

  Proxy istnieją, ale VPNy jednak są stabilniejsze, kwestia, że trzeba za nie zabulić parę dolarów.

Napisz komentarz