Obiektywy do smartfonów. Co oferują i jak działają?

Coraz więcej osób robi zdjęcia swoimi smartfonami i nie jest to już żadna tajemnica. Dlatego producenci smartfonowych gadżetów chętnie podejmują kolejne próby zdobycia rynku oferując ciekawe akcesoria w postaci doczepianych obiektywów do smartfonów. Jak to dokładnie działa?

Tanie obiektywy do smartfonów do kupienia w zestawach

Każdy, nawet najtańszy smartfon, jeśli tylko posiada kamerkę, to jest ona wyposażona w niewielki, ukryty wewnątrz obudowy obiektyw. Oczywiście im droższy telefon, tym lepszy i bardziej dokładny oraz bardziej zaawansowany obiektyw. Te znajdujące się we flagowych modelach potrafią składać się nawet z 6-8 części ruchomych. Pytanie zatem brzmi: skoro każdy telefon posiada już obiektyw, to po co dokupować kolejne? Przede wszystkim chodzi o to, aby za pomocą telefonów wykonywać jeszcze lepsze zdjęcia i osiągać jeszcze bardziej zdumiewające efekty. A nie da się ukryć, że dodatkowe obiektywy są w tym bardzo pomocne.

Zestawy najtańszych obiektywów to niedrogie rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie zajmują się profesjonalnie fotografią mobilną, ale chcą, aby ich zdjęcia były jeszcze ciekawsze. Ponadto ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są one uniwersalne i pasują na każdego smartfona. A więc, jeśli korzystamy z dwóch telefonów i w planach mamy wymianę ich na nowsze modele, wówczas nie musimy się obawiać, że nie będą one pasować.
Rodzaje obiektywów

W gotowych zestawach do smartfonów najczęściej można znaleźć 3 poniższe obiektywy:

  • Fish eye czyli rybie oko – jest to obiektyw, dzięki któremu kamera uzyskuje znacznie szerszy, 180-stopniowy kąt widzenia, przy jednoczesnym, beczkowatym zniekształceniu obrazu.
  • Macro – stworzony specjalnie do wykonywania zdjęć w skali makro, czyli zbliżeń naprawdę małych obiektów, np. monet, owadów, kropel wody lub poszczególnych części roślin.
  • Wide angle czyli szerokokątny – dzięki niemu bez większych problemów można objąć jeszcze szerszą powierzchnię fotografowanego krajobrazu. Jest to obiektyw idealny na wycieczki, ponieważ za jego pomocą będziemy w stanie objąć np. budynki, pejzaże, itp. Dodatkowe obiektywy nakładane na smartfony nie należą do największych gadżetów, a więc bez problemu zmieszczą się w kieszeni. Problemem może być jedynie fakt, że można je łatwo zgubić lub zapodziać dekielki.

#CLIPPO – fantastyczny obiektyw dla Twojego smartfona

Każdy, kto uwielbia fotografować swoim smartfonem i pragnie, aby jego zdjęcia były jeszcze bardziej wyraziste i zyskały niepowtarzalną głębię powinien zdecydować się na zakup nowoczesnego obiektywu szerokokątnego #CLIPPO. Jest to bardzo prosty w obsłudze obiektyw, które można zamontować na każdym smartfonie w dosłownie 2 sekundy. Jednym prostym ruchem przypinamy go do obudowy smartfona i od razu możemy z niego korzystać. #CLIPPO to sprzęt dla wymagających, którzy pragną wydobyć z fotografii jeszcze więcej. Jest on bardzo solidny w wykonaniu i bardzo wytrzymały, a dzięki najwyższej jakości, spolerowanej soczewce zapewnia nieprawdopodobną jakość fotografii, które mogą konkurować z tymi wykonanymi profesjonalnymi aparatami. #CLIPPO to obiektyw 3 w 1, a więc nie trzeba nosić ze sobą 3 różnych obiektywów. Łączy on w sobie 3 obiektywy: rybie oko, makro oraz szeroki kąt. Zapewnia on znacznie szerszy, 180-stopniowy kąt widzenia i unikalną jakość wykonywanych zdjęć od zwykłego, smartfonowego aparatu. Dzięki obiektywowi można w kadrze uchwycić znacznie więcej niż zwykle, a ponadto daje doskonałe efekty fotografiom, które wykonywane są z bliska. Głęboka kolorystyka i wyraźne kontury zachwycą wszystkich, którym pokażesz swoje fotografie.

#CLIPPO został wyposażony w wygodny i poręczny klips, za pomocą którego można przypiąć obiektyw do telefonu, a także w estetycznie wykonany woreczek przeciw kurzowy. W ten sposób można być pewnym, że żaden element obiektywu nie zgubi się, ani nie ulegnie zarysowaniu lub uszkodzeniu. #CLIPPO doskonale sprawdzi się w praktycznie każdej sytuacji, począwszy od fotografowania przedmiotów użytku codziennego w nietypowej i ciekawej scenerii, poprzez wspaniałe zdjęcia zwierząt czy roślin w skali marko, a także fotografie wykonane w ruchu. Obiektyw spodoba się nie tylko prawdziwym miłośnikom fotografii, ale również tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aparatem i obiektywem. Już na pierwszy rzut oka po wykonaniu standardowego zdjęcia samym aparatem i porównaniu go z fotografią wykonaną z pomocą obiektywu widać naprawdę spektakularne różnice. A wszystko to dzięki drobnemu i niepozornemu, małemu obiektywowi #CLIPPO, który zapewni wspaniałe efekty za każdym razem.

Obiektyw do smartfona do kupienia na stronie CLIPPO.pl i w wybranych sklepach z akcesoriami do telefonów.

Źródło: Notka PR,

Napisz komentarz