Jedziemy na wakacje za granicę i bierzemy ze sobą najlepszy telefon Dual SIM!

Ty też odliczasz już dni do urlopu? W planach masz wycieczkę za granicę? Warto wziąć ze sobą odporny smartfon z wytrzymałą baterią, dobrym aparatem i Dual SIM. Telefon na dwie karty to nie jest fanaberia. Takie rozwiązanie docenią szczególnie osoby, które posiadają oddzielnie telefon służbowy i prywatny, a także takie, które często jeżdżą za granicę.
Jedziemy na wakacje za granicę i bierzemy ze sobą najlepszy telefon Dual SIM!

Jedziemy na wakacje za granicę i bierzemy ze sobą najlepszy telefon Dual SIM!

Na dwie karty – najlepszy telefon Dual SIM

W pierwszym przypadku, niezwykle wygodne okazuje się noszenie jednego telefonu zamiast dwóch. W drugim, zdecydowanie opłacalne – kupowanie kart lokalnych operatorów pozwala zaoszczędzić często duże kwoty, zwłaszcza poza Unią Europejską. Pierwszy telefon dający możliwość korzystania z dwóch kart jednocześnie powstał na początku XXI wieku, ale dopiero od dwóch-trzech lat producenci zaczęli zauważać, że warto swoim flagowcom dawać możliwość obsługi dwóch kart, tworząc najlepszy telefon Dual SIM.

Możemy wyróżnić trzy rodzaje Dual SIM, posiadające tryby aktywny, standby i pasywny. Aktywne znajdują się w telefonach posiadających dwie anteny, które pozwalają na jednoczesne korzystanie z dwóch kart. Standby to rozwiązanie, gdzie oba numery działają jednocześnie, do momentu korzystania z jednej z nich, wtedy druga na ten czas zostaje dezaktywowana. Pasywny Dual SIM uruchamia tylko jedną kartę, a ręcznie można przełączać się między nimi. Każda z opcji na pewno znajdzie zwolenników, pasywna może okazać się wskazana, gdy chcemy oddzielić życie prywatne od zawodowego, aktywna, gdy zawsze potrzebujemy dostępu do obu numerów, a stanby kiedy chcemy się skupić na tym, co właśnie robimy.

Przyda się smartfon z wytrzymałą baterią

No to jedziemy na wakacje i wiemy już, że wybieramy telefonem z podwójną kartą, żeby już na miejscu kupić kartę od lokalnego operatora i móc swobodnie korzystać z Internetu. Kupując telefon sprawdź również parametry baterii, żeby wychodząc na cały dzień, nie martwić się, że w połowie dnia telefon odmówi współpracy, bo bateria się rozładuje. Oczywiście można nosić ze sobą dodatkowo power bank, ale nie zawsze jest to wygodne. Kupując smartfon z wytrzymałą baterią, najlepiej wybrać taką o pojemności co najmniej 3000 mAh, która powinna podołać użytkowaniu przez cały dzień. Przydatna jest również opcja Fast Charging, która maksymalnie skraca ładowanie telefonu.

Na wakacje tylko odporny smartfon!

Chyba jedną z najgorszych rzeczy, które mogą popsuć nam humor na wakacjach jest uszkodzenie pierwszego dnia nowego telefonu. Wychodzimy z samolotu, schylamy się po torbę, a telefon wypadając z kieszeni wita się z chodnikiem. Podnosimy telefon, a tam pęknięte szkło, w dodatku przy przednim aparacie. Można się przed tym uchronić, wybierając odporny telefon – Gorilla Glass ochroni ekran przed pęknięciami i zarysowaniami, a specjalne obudowy ze znakiem IP68 przed wodą i piaskiem. Z takim sprzętem spokojnie można iść na plażę!

Napisz komentarz