Jakiej strony internetowej potrzebuje Twoja firma w 2019 roku?

W dzisiejszych czasach każdy podmiot gospodarczy funkcjonuje w rzeczywistości realnej oraz wirtualnej. Dlatego też zaprojektowanie i prowadzenie profesjonalnej firmowej strony internetowej to podstawa! W końcu jest ona jej wizytówką, a nawet formą pierwszego kontaktu z potencjalnym klientem. Jednak czy wiesz, że nowy rok przynosi rewolucję również w zakresie projektowania stron www? Jeśli chcesz, aby strona firmowa Twojego przedsiębiorstwa była atrakcyjna zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym musisz na bieżąco ją aktualizować. Sprawdź więc, jak powinna wyglądać Twoja strona internetowa, aby nadążała za obecnymi trendami!

Postaw na interesujący content!

Bez względu na określony czas, obowiązuje jedna, fundamentalna zasada – treści publikowane na firmowej stronie internetowej muszą być wartościowe pod względem wizualnym oraz merytorycznym. Internauta, wchodząc na dany portal, musi mieć dostęp do wszystkich niezbędnych informacji na temat danego przedsiębiorstwa, chociażby takich jak dane kontaktowe, czy profil jej działalności. Tak samo musi być w 2019 roku. Użytkownik strony internetowej powinien mieć ponadto możliwość zapoznania się z ciekawą zawartością firmowego bloga, powiązanego tematycznie z profilem działalności firmy i branżą, w jakiej działa. Najlepiej, jeśli jest on prezentowany w formie treści pisemnych, takich jak różnego typu artykuły i poradniki. Jednak coraz większego znaczenia nabierają obecnie także treści udostępniane jako nagrania i filmiki. W końcu Internet ma być dla wszystkich źródłem konkretnej wiedzy na tematy, które w danej chwili najbardziej nas interesują. W serwisach www w 2019 będą więc dominować nagrania video. Oprócz tego, na pierwszym planie znajdą się grafii i infografiki, które za pomocą obrazków prezentują wiedzę i ułatwiają jej zapamiętywanie. Wszystkie warianty contentu powinny łączyć jedna główna cecha. Muszą być one przyjazne dla wyszukiwarek i wysoko pozycjonować stronę, aby w wirtualnej przestrzeni była ona doskonale widoczna dla internautów.

Prostota i minimalizm to podstawa!

Warto wiedzieć, że minimalizm ma znaczenie nie tylko w projektowaniu wnętrz, ale również w tworzeniu stron internetowych. Także w tego typu działaniach wskazane jest stosowanie zasady, zgodnie z którą – im mniej tym lepiej. W czym przejawia się ten trend na stronach www w 2019 roku? Przede wszystkim w aranżacji portali internetowych królują stonowane barwy. Zauważalne są zawsze ponadczasowe kolory, czyli czerń oraz biel, jedynym urozmaiceniem może być stosowanie pastelowych odcieni, czy też jednego, kontrastującego z pozostałymi elementu. Na współczesnych, minimalistycznych stronach internetowych coraz częściej można spotkać się ze stosowaniem czarnego tła, stanowiącego ciekawą alternatywę dla tego w białym kolorze. Trend taki przejawia się także w prostocie nawigacji strony, pozwalającej na natychmiastowe przechodzenie z jednej podstrony do drugiej. Firmowa strona internetowa w 2019 roku musi być intuicyjna i łatwa w obsłudze, a przeglądanie jej nie może sprawiać problemów nawet osobom, które nie są biegłe w poruszaniu się po wirtualnej przestrzeni. Dlatego też strony www w 2019 roku opierają się na modelu, którego projekt jest symetryczny, harmonijny i oszczędny w dodatkowe zdobniki.

Internauta chce mieć szybki dostęp do strony!

Prostota stron internetowych w 2019 roku przejawia się także w sposobie prezentowania treści – opisów, artykułów, czy tekstów poradnikowych. W tym kontekście należy raz na zawsze zapomnieć o długich elaboratach. Teraz sprawdzają się krótkie i zwięzłe informacje. Powinny one wyróżniać się chwytliwymi tytułami i interesującymi nagłówkami. W redakcji tekstu trzeba zastosować odstępy, a także duże marginesy. Cel jest prosty – internauta powinien skupić uwagę właśnie na tym, co jest dla niego w danej chwili najważniejsze.

Wygląd strony musi zostać dopasowany do urządzeń mobilnych!

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przegląda strony internetowe na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety. Potwierdzają to obserwacje naszej codzienności oraz dane statystyczne. Dlatego też strony www w 2019 roku muszą świetnie wyglądać zarówno na ekranie laptopa, czy komputera, jak również w małym wyświetlaczu telefonu komórkowego. Nie można więc przesadzać z ich dużą zawartością, bowiem strony muszą nie tylko poprawie wyświetlać się na telefonach, ale również szybko się ładować. Warto więc w tym aspekcie zwracać uwagę na współpracę stron z mobilnymi aplikacjami.

Podsumowanie

Powyższe wskazówki i porady w skondensowanej formie charakteryzują główne trendy, jakie panują w zakresie projektowania stron internetowych w 2019 roku. Ich główne cechy to – prostota, intuicyjność oraz wysoka jakość treści, które sprawiają, że internauta może niezwykle szybko znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Wykorzystywanie w praktyce tego typu porad pozwala wykreować idealną stronę internetową, która może przyczynić się do skutecznego powiększenia kręgu odbiorców. Warto więc o nich pamiętać!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertę projektowania stron internetowych firmy Webmedio

Źródło: Notka PR

1 Komentarz

  1. marek2212 pisze:

    Bardzo ciekawy arytkuł. Pamiętajmy również o firmach które mają pełny wachlarz usług informatycznych, które pomogą nam zarządzać lepiej stroną internetową.

Napisz komentarz