Jaki smartfon z wyższej półki kupić?

Mobilne premiery 2020 to nie tylko iPhone 12 i nowe Samsungi. Jakie ciekawe modele z wyższej półki pojawiły się w ostatnich miesiącach?

Showcase with smartphones in the modern electronics store.

Wraz z możliwościami smartfonów rosną nasze oczekiwania wobec nich. Wielu użytkowników nie zadowala się już parametrami ze średniej półki, przy zmianie telefonu rozglądając się raczej za flagowcami. Na szczęście wybór jest coraz większy, bo obok graczy o ugruntowanej pozycji pojawiają się nowe marki. 2020, mimo lockdownu, pod tym względem wcale nie wypada gorzej od poprzednich lat. Na rynku pojawiło się – lub pojawi się już wkrótce – wiele ciekawych modeli o specyfikacji, która zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. My wybraliśmy 4 najciekawsze naszym zdaniem urządzenia dostępne w tym roku.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Jeden z najbardziej wyczekiwanych, najbardziej wyśrubowanych technologicznie i – nie da się ukryć – najdroższych modeli, jakie pojawiły się na rynku mobilnym w tym roku. Wrażenie robi już sam wygląd. Metalowa obudowa, eleganckie, stonowane kolory (w tym miedziany) oraz mistrzowski design to czytelny sygnał, że mamy do czynienia z luksusowym sprzętem. Jeśli chodzi o użytkowanie, jest jeszcze lepiej. Szybszy niż w poprzednim modelu rysik z obsługą nowych gestów, tryb ultraszybkiego castowania obrazu do telewizora lub monitora oraz doskonały wyświetlacz OLED z opcją automatycznej regulacji częstotliwości czynią z niego potężne narzędzie do pracy artystów, biznesmenów czy media workerów.

LG V60 ThinQ 5G

Nowy flagowiec LG to wprawdzie nie ta sama liga, co Note 20 Ultra, ale nadal jest świetnym smartfonem. Świetnie wykonana, wodoodporna obudowa skrywa między innymi Snapdragona 865, moduły 5G i WiFi 6 ax, multimedialny wyświetlacz P-OLED o przekątnej 6,8”, baterię 5000 mAh i naprawdę niezły aparat. Korzystanie z LG V60 ThinQ 5G będzie bezproblemowe i przyjemne dzięki bardzo dopracowanej, autorskiej nakładce na Androida 10. Na szczególną uwagę zasługuje jednak wejścia słuchawkowe z 32-bitowym przetwornikiem Quad DAC, dzięki któremu telefon wspiera nawet najlepsze słuchawki Hi-Fi, zostawiając pod tym względem konkurencję daleko w tyle.

iPhone 12 Pro

Choć nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie iPhone 12 Pro trafi do użytkowników, to oficjalne informacje pozwalają umieścić go w tym gronie. Tegoroczny smartfon Apple w wersji Pro dostępny będzie z dwoma ekranami – o przekątnej 6,1 i 6,8 cala. Znaczących zmian nie powinniśmy się spodziewać, co jednak, biorąc pod uwagę jakość poprzednich modeli, nie jest powodem do niepokoju. Sercem iPhone’a 12 Pro będzie opracowany przez Apple procesor A14 wraz z 6 GB pamięci RAM. Z tyłu obudowy już tradycyjnie czekają trzy aparaty, za których obsługę odpowiedzialny będzie system LIDAR.

Motorola Edge

Motorola zdążyła już przyzwyczaić nas przede wszystkim do budżetowych modeli dla mniej wymagających użytkowników. Warto jednak pamiętać, że w jej ofercie niekiedy znajdziemy znacznie ciekawsze projekty. Tak jest między innymi w przypadku Motoroli Edge, trafiła na rynek późną wiosną. Mimo kilku potknięć na gruncie designu (zwłaszcza implementacji zakrzywionego ekranu), telefon ma właściwie wszystko, czego oczekujemy od sprzętu z wyższej półki. Procesor Snapdragon 765G oraz 6 GB RAM i 128 GB pamięci UFS 2.1 i doskonała jakość multimediów na pewno przekonają użytkowników szukających rozsądnego kompromisu między ceną, a jakością.

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz