Jak wybrać dobrą ofertę internetu światłowodowego?

Doprowadzenie internetu to jedna z pierwszych usług, które zamawiamy wprowadzając się do nowego domu czy mieszkania. W dzisiejszych czasach większość z nas nie jest w stanie bez dostępu do sieci funkcjonować. W internecie robimy zakupy, urządzamy sobie pogaduszki ze znajomymi, szukamy informacji. Decydując się na doprowadzenie internetu mamy dzisiaj do wyboru kilka bardzo różnych możliwości. Możemy wybrać internet dostarczany w tradycyjnej technologii, a więc z wykorzystaniem kabla telefonicznego, technologi LTE lub internet dostarczany drogą radiową. Technologie te mają wiele zalet, ale nie są też pozbawione wad. Największe to mała odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, wysoka awaryjność łącza, niska prędkość przesyłu danych. Tych niedogodności można dzisiaj uniknąć decydując się na bardzo szybki internet światłowodowy.

 

Jakie zalety ma internet światłowodowy?

W chwili obecnej internet światłowodowy jest na rynku siecią najbardziej wydajną. Dostawca super szybkiego internetu światłowodowego zapewnia, że ściągnięcie gry, której objętość wynosi 100 GB łączem o prędkości 100 Mb/s zajmie nam tylko dwie godziny. Zaletą internetu światłowodowego jest także to, że prędkość transmisji danych nie spada nawet wtedy, gdy z sieci jednocześnie korzysta więcej niż jeden, dwóch użytkowników. Internet światłowodowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które kupują gry, które rozprowadzane są cyfrowo bądź oglądają filmy w wysokiej rozdzielczości. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla podmiotów, które udostępniają sieć Wi-Fi dużym grupom klientów. Internet światłowodowy warto polecić między innymi właścicielom hoteli i pensjonatów. Internet światłowodowy udostępniany jest bez żadnych limitów – to również jest jego zaletą. Operatorzy proponują również super szybki internet światłowodowy w atrakcyjnej cenie.

Wady internetu światłowodowego

Super szybki internet bezprzewodowy nie jest dostępny na terenie całego kraju. Jest dostępny na terenie tylko kilkudziesięciu polskich miast. Do tego osoby, które chcą skorzystać z oferty nie zawsze mają to szczęście, że mieszkają w takim miejscu, w którym internet ten funkcjonuje. Na chwilę obecną z reguły jest on dostępny tylko w wybranych miejscach. Nie zawsze jest to wina tylko operatora telekomunikacyjnego.

Jak wybrać dobrą ofertę?

Wybierając internet, powinniśmy się kierować przede wszystkim swoimi potrzebami. Jeśli wykorzystujemy dostęp do internetu tylko po to, aby sprawdzić pocztę, to super szybki internet światłowodowy nie jest nam potrzebny. Najlepszych ofert na rynku możemy szukać na różne sposoby, ale najszybciej zrobimy to w internecie. Jest w nim mnóstwo stron z rankingami ofert poszczególnych dostawców internetu – nie zabrakło w nim oczywiście również dostawców internetu światłowodowego. Na chwilę obecną już jest ich kilku.

Internet światłowodowy nie jest jeszcze w Polsce zbyt popularny. To efekt tego, że mała liczba gospodarstw domowych ma dostęp do światłowodu. Sytuacja zaczyna jednak powoli się zmieniać.

Więcej o internecie światłowodowym panwybierak.pl

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz