Gdzie oddać Macbooka do serwisu?

Apple uważa się za jedną z niezawodnych marek. Poza tym popularność urządzeń wciąż rośnie. Chociaż sprzęty są raczej bezawaryjnie, niemożliwe, by przy takiej liczbie, jaka się ich sprzedaje, nie zdarzały się żadne awarie. Kiedy usterka się pojawia, każdy chce oddać urządzenie w dobre miejsce, aby zyskać pewność, że naprawa będzie przebiegać profesjonalnie i bezpiecznie, co zapewni dalsze owoce użytkowanie. Komu powierzyć naprawę?

Na zakup Macbooka decyduje się wiele osób. Jedyne, co może ewentualnie zniechęcić to cena, która jest znacznie wyższa niż innych urządzeń tego typu. Ponieważ Macbook jest drogim sprzętem, to kiedy pojawi się z nim jakiś problem, lepiej się dobrze zastanowić, komu powierzyć usunięcie usterki. Oddając go komuś, kto nie ma dużego doświadczenia, okazać się może, że skutek jest jeszcze gorszy. Poza tym, jeśli sprzęt jest na gwarancji, to stracić można jeszcze więcej. Najlepszym wyborem będzie autoryzowany serwis Apple dlaczego?

Dlaczego zostawić w autoryzowanym serwisie?

Przede wszystkim zyskuje się pewność, że Macbook trafia w ręce specjalistów. Na co dzień zajmują się oni tylko urządzeniami Apple, więc wiedzą, jak zdiagnozować i usunąć najczęstsze usterki. W przypadku tak kosztownych urządzeń, jak Apple, ma to bardzo duże znaczenie. Kolejną zaletą jest wykonanie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych i to bez względu na to, gdzie kupiono sprzęt. Serwis Apple to także gwarancja na same naprawy. Zatem nawet jeśli po powrocie urządzenia z serwisu coś nie będzie działać prawidłowo, technicy usterkę usuną.

Oddając urządzenie do zwykłego serwisu, niekoniecznie taką gwarancję się dostanie. Istotne jest również to, że w momencie, kiedy usterka wymaga wymiany jakiegoś podzespołu, właściciel Macbooka ma pewność, że używa się do tego oryginalnych części Apple. Nawet jeśli w miejscu zamieszkania nie ma serwisu autoryzowanego, nie znaczy to, że jest się skazanym na dalekie wyprawy i poszukiwania. Można skorzystać z opcji wysyłkowej. Sprzęt jest odbierany i wysyłany na terenie całej Polski.

Jak przygotować sprzęt do naprawy?

To, że urządzenie się zepsuło, nie znaczy, że od razu w takim stanie się je oddaje lub wysyła do serwisu. Jeśli naprawa ma być w okresie gwarancji, ważny jest dowód zakupu, paragon. Aby chronić swoje dane, przed oddaniem należy utworzyć backup. Dzięki temu ma się pewność, że później będzie można odtworzyć pliki. Tak samo ważne są wszystkie hasła. Najlepiej ważne pliki przenieść na odrębny dysk i wyczyścić w miarę możliwości urządzenie. Pozwoli to zadbać o bezpieczeństwo. W przypadku, kiedy ktoś decyduje się na to, by swój sprzęt wysłać do naprawy, nie można zapomnieć o tym, że sprzęt musi być dobrze opisany i zapakowany, by w trakcie transportu nie doszło do kolejnych usterek. Stawiając na serwis Apple można mieć pewność, że nawet kiedy sprzęt się wysyła i wydawałoby się, że naprawa będzie trwać długo, wszystko odbywa się sprawnie.

Informacje zaczerpnięte z: https://idream.pl/serwis/

1 Komentarz

  1. Ola pisze:

    Ciekawy wpis. Zdecydowanie przydatny w mojej sytuacji.

Napisz komentarz