Gadżety do smartfona – sprawdź, które warto mieć

Smartfony są funkcjonalnymi urządzeniami, które posiadają miliony możliwości, ale są sposoby na poszerzenie ich o kolejne rzeczy – wystarczy nabyć odpowiedni gadżet. Sprawdź, jak w prosty sposób usprawnić własny telefon.

Nakładka dla graczy

Gry mobilne są coraz popularniejsze. Zwiększająca się moc obliczeniowa telefonów sprawia, że wyglądają coraz lepiej, a wraz z poprawą grafiki idą usprawnienia mechaniki. Żeby łatwiej poruszać się w świecie tytułów na smartfony, warto zainwestować w odpowiednią nakładkę.

Najczęściej spotyka się je w formie kontrolera, bryłą przypominającego klasyczne pady znane z dużych konsol. Nie dziwi fakt wykorzystania akurat takiej budowy gadżetu – jest to sprawdzona konstrukcja, która swoim kształtem i ergonomią od lat zapewnia komfortowe granie przez długie godziny. Nie inaczej jest w tym przypadku. Wystarczy zamontować w niej swój telefon i uruchomić ulubioną grę. Pamiętaj, że nie każda z nich będzie kompatybilna. Najlepiej sprawdzi się podczas grania w strzelanki oraz gry wyścigowe.

Zwróć uwagę na wielkość swojego telefonu. Nakładki są na swój sposób uniwersalne, ale posiadając smartfon z dużym ekranem upewnij się, że będzie pasował do wybranego gadżetu.

Rękawiczki do smartfona

Nie raz zdarza się sytuacja, w której musisz odebrać telefon, ale masz na dłoniach rękawiczki. Wyjmując w pośpiechu smartfon, jednocześnie zdejmując rękawiczkę i próbując odebrać połączenie, narażamy się na tragiczny w skutkach upadek, a to zakończy się wizytą w serwisie i pokryciem kosztów naprawy.

Rękawiczki przystosowane do obsługi telefonu poprawią komfort korzystania z niego zimą. Są stworzone ze specjalnego materiału, głównie na palcu wskazującym oraz kciuku, który przewodzi ciepło i jest wykrywany przez ekran smartfona jako nasz palec. Dzięki temu nie ma potrzeby ich zdejmowania, a co za tym idzie, odebranie telefonu jest bezpieczniejsze.

Warto poszukać rękawiczek zapobiegających wyślizgiwaniu się telefonu z dłoni. Współczesne smartfony zrobione są ze śliskich materiałów, a nawet zabezpieczone silikonowym etui mogą nie mieć odpowiedniej przyczepności w kontakcie z materiałem. Zadbaj o to, żeby twoje rękawiczki miały po wewnętrznej stronie naszyty materiał zapobiegający takim sytuacjom. Na pewno będzie łatwiej utrzymać telefon.

Muzyczna czapka

Skoro już jesteśmy przy zimie, może warto zainwestować w muzyczną czapkę? Jak wiemy, przez głowę ucieka najwięcej ciepła, a odpowiednie nakrycie głowy zapewni ochronę i zmniejszy ryzyko przeziębień. Skoro mamy przy sobie czapkę, to dlaczego nie mieć takiej, która odtwarza muzykę?

W zależności od wybranego modelu, czapka może łączyć się ze smartfonem przewodowo – przy pomocy jacka 3,5 mm – albo przez bluetooth. Wybierz opcję, która pasuje Ci bardziej. Wygodniejszą jest łączenie się z czapką przy pomocy bluetooth. Dzięki temu pozbywamy się krępujących ruchy kabli. Kiedy używasz do słuchania urządzeń nieposiadających łączności bezprzewodowej, naturalnym wyborem będzie wybranie tej z kablem. Niezależnie od tego, którą kupisz, zimą nie będziesz musiał nosić ze sobą słuchawek. W wygodny sposób posłuchasz muzyki i zapewnisz sobie ciepło.

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz