Czytnik RCP na karty zbliżeniowe

Rejestracja czasu pracy jest dziś standardem w większości polskich przedsiębiorstw i budynków biurowych. Czytnik czasu pracy na karty zbliżeniowe to urządzenie, które stale przechodzi ewolucję i zyskuje nowe możliwości. Jak wygląda elektroniczna ewidencja czasu pracy w nowoczesnym wydaniu? Jak wybrać odpowiedni system rejestracji czasu pracy do własnej firmy?

Electronic digital door in Officer scan finger print for enter security system

Jakie funkcje spełnia rejestracja czasu pracy?

Czytnik RCP na karty zbliżeniowe pozwala pracodawcy gromadzić wszystkie dane na temat rozpoczęcia i zakończenia pracy, prywatnych i służbowych wyjść, a we współpracy z oprogramowaniem analizować te dane. Wdrożony w firmie system RCP chroni pracodawcę przed nadużyciami pracowników, ułatwia obsługę kadrowo-płacową, a nawet pomaga mierzyć efektywność pracowników. Rejestracja czasu pracy może jednocześnie odpowiadać za kontrolę dostępu.

Jak wybrać odpowiedni czytnik RCP na karty zbliżeniowe?

Czytnik czasu pracy na karty zbliżeniowe powinien być dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa. W magazynach i fabrykach sprawdzają się czytniki zewnętrzne, dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. Przenośny rejestrator czasu pracy do kontenera to ogromne udogodnienie dla branży budowlanej i firm realizujących kontakty.

Rejestrator czasu pracy z wieloma metodami autoryzacji

Gdy istotna jest kontrola dostępu warto wybrać czytnik RCP, który dzieli użytkowników na grupy i uwzględnia wiele okresów dostępu. Te wszystkie urządzenia można znaleźć w ofercie firmy Novo Capital Investment Sp. z o.o. (dawne PTC SECURITY SYSTEMS >>> BIOFINGER.pl). W niektórych przedsiębiorstwach system rejestracji czasu pracy wymaga zastosowania dodatkowych rozwiązań – wielu metod autoryzacji. Każdy rejestrator czasu pracy dostarczany przez tę doświadczoną, polską firmę poza kartami zbliżeniowymi, działa również w oparciu o kody PIN. Znacznie bardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest foto rejestrator czasu pracy z kamerą. Standardem staje się dziś także biometryczny czytnik RCP na odcisk palca. Czytnik czasu pracy i dedykowane oprogramowanie (takie jak BIOFINGER/SW) tworzą spójny system RCP. W ten sposób elektroniczna ewidencja czasu pracy staje się bardziej efektywna.

 

Źródło: Notka PR,

Napisz komentarz