Czym kierować się podczas wyboru komputera poleasingowego?

Szukając solidnego sprzętu elektronicznego, wcale nie musisz decydować się na nowe urządzenia z salonu. Możesz skorzystać z alternatywy, jaką stanowi rynek komputerów poleasingowych. To sprzęty używany przez stosunkowo niedługi czas, sprawdzony pod kątem usterek i ewentualnych braków. Niejednokrotnie wcale nie ustępuje nowym urządzeniom, a gwarantuje znacznie lepszą wydajność w tej samej cenie. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do kupna komputera poleasingowego, zapoznaj się z jego zaletami, a przede wszystkim dowiedz się, czym kierować się podczas jego wyboru.

Plusy komputerów poleasingowych

Komputery poleasingowe to sprzęt, który zanim trafił na rynek wtórny, służył pracownikom korporacji (najczęściej zachodnich firm). Jego sporą zaletą jest więc samo przeznaczenie – urządzenia przewidziane do użytku biznesowego cechują się innymi projektami, wykorzystaniem lepszych podzespołów, a więc pośrednio wyższą wydajnością. Mogą być wyposażone w bardziej zaawansowany system operacyjny czy dodatkowe funkcje zabezpieczające.

Jaki komputer poleasingowy wybrać?

Zrozumiałe, że kupno komputera poleasingowego może powodować pewne obawy. To w końcu sprzęt używany, a więc taki, który może mieć na swoim koncie liczne uszkodzenia. Musisz jednak wiedzieć, że na rynek wtórny nie trafia każde urządzenie odkupione od zachodnich korporacji. Niektóre z komputerów nie nadają się już do użytku i służą jedynie jako „dawcy” części. Mimo wszystko masz prawo bać się ryzyka związanego z zakupem przysłowiowego kota w worku. Dlatego warto zapoznać się z poniższymi parametrami, o których musisz pamiętać podczas podejmowania decyzji.

Decydując się na kupno komputera poleasingowego, zwróć uwagę na:

  • Zmiany, jakich dokonano w urządzeniu na etapie regeneracji – dowiedz się, czy któreś podzespoły zostały zastąpione innymi.
  • Rok produkcji – choć to sprzęt używany, zaleca się, by nie brać pod uwagę kupna komputerów wyprodukowanych wcześniej niż 5 lat temu.
  • System operacyjny – jak pisaliśmy wyżej, w komputerach biznesowych często instaluje się bardziej rozbudowane wersje oprogramowania. Warto zainteresować się tym na etapie podejmowania decyzji zakupowej. System może mieć kluczowe znaczenie dla prędkości działania sprzętu.
  • Okres gwarancji – wbrew pozorom komputery poleasingowe nie są pozbawione gwarancji. Może ona obejmować nie tylko standardowe 3 miesiące, ale nawet rok czy dwa.

Jak już wiesz, sprzęt poleasingowy ma mnóstwo zalet, które mogą nawet dać mu przewagę nad nowymi urządzeniami z salonu. To doskonała inwestycja pod warunkiem, że zwrócisz uwagę na powyższe czynniki.

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz