Czym jest serwer dedykowany?

Serwer dedykowany to serwer, który przeznaczony jest konkretnemu klientowi. Ów klient nie dzieli zasobów takiego urządzenia z nikim, a więc wykorzystuje całą jego pamięć RAM, moc obliczeniową procesora czy powierzchnię dysku. Parametry takiego serwera są całkowicie dopasowane do potrzeb klienta, a wysoki poziom spersonalizowania daje duże możliwości rozwoju dla strony internetowej, a przecież właśnie tego oczekujemy, gdy poszukujemy dobrego hostingu.

Hosting dedykowany a hosting www – najważniejsze różnice

Jak już wspomniano wyżej, główną cechą hostingu dedykowanego jest to, że w przeciwieństwie do hostingu www, serwer jest odseparowany od innych klientów. Dodatkowo hosting www w tym starciu przegrywa pod względem parametrów – serwer dedykowany oferuje klientowi dużo większą przestrzeń dyskową i nie wiąże się z ograniczeniami technicznymi. Decydując się na wybór serwera dedykowanego należy jednak zdawać sobie sprawę, że konieczne będzie zatrudnienie administratora (hosting www tego nie wymaga).

Dla kogo hosting dedykowany?

Dedykowany dobry hosting sprawdzi się zwłaszcza u osób, które prowadzą działalność polegającą na oferowaniu usług takich jak telewizja i rado internetowe czy poczta e-mail. Dzięki temu, że taki hosting stron należy do najbardziej wydajnych ofert hostingowych, wielu właścicieli biznesów decyduje się właśnie na to rozwiązanie.

Rodzaje hostingu dedykowanego

Dedykowany hosting stron występować może w dwóch rodzajach: jako serwer zarządzany przez admina lub jako serwer dedykowany Root. Wybierając ten pierwszy hosting stron, za pomocą panela administracyjnego zarządzamy zasobami, domenami, pocztą itp. Z kolei decydując się na hosting stron oparty o działanie serwera dedykowanego Root, jako klient zyskujemy dostęp do konta Root, mamy możliwość własnej konfiguracji serwera oraz samodzielnie instalujemy panel administracyjny.

Jeśli zależy nam, aby wybrać dobry hosting i jednocześnie chcielibyśmy samodzielnie administrować zasobami, serwer dedykowany prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę. Na początku warto jednak zapoznać się z różnymi dostępnymi ofertami hostingowymi, np. na stronie hostinghouse.pl.

Źródło: Notka PR

Komentowanie zostało wyłączone.