Czym jest hosting z certyfikatem SSL?

Wiele osób zastanawia się, czy warto postawić na hosting SSL. Strona internetowa powinna stanowić połączenie funkcjonalności, niezawodności oraz bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest również koszt, jaki generuje jej utrzymanie. Znalezienie najkorzystniejszej oferty może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla osób bez doświadczenia. Należy zaznaczyć, że nie ma konieczności nawiązywania długoterminowej współpracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przetestować interesujący hosting, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Warto zapoznać się z poniższymi podpowiedziami, które z pewnością będą stanowić spore wsparcie.

Czym jest certyfikat SSL?

W dzisiejszych czasach certyfikat SSL jest elementem obowiązkowym. Trzeba wiedzieć, że to właśnie on odpowiada za szyfrowanie połączenia, a tym samym sprawia, że poufne dane są w pełni bezpieczne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku sklepów internetowych, ale nie tylko. Brak wspomnianego certyfikatu działa zniechęcająco na użytkowników sieci – istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny klient postanowi skorzystać z witryny konkurencji. Nie można również nie wspomnieć o tym, że opisywane zjawisko negatywnie wpływa na proces pozycjonowania. Przeglądarki ostrzegają przed wejściem na niezabezpieczoną stronę. Bez SSL promocja w wyszukiwarce Google jest mocno ograniczona, co stanowi kolejną wadę. Niemożliwa jest organizacja kampanii Google Shopping Ads, a także wielu innych.

Darmowy certyfikat SSL

Stawiając na hosting z SSL można uniknąć nadprogramowych kosztów, co z pewnością usatysfakcjonuje osoby z ograniczonym budżetem. Należy jednak upewnić się, że wybrana oferta jest w pełni uczciwa. Niezbędne jest przeanalizowanie jej warunków. Może okazać się, że tylko początkowo nie trzeba ponosić dodatkowych opłat, jednak po wskazanym czasie zostaną one doliczone do kwoty pakietu. Nie bez znaczenia jest również fakt samoczynnego odnawiania się certyfikatu – powinien być on „bezobsługowy”, tak aby zminimalizować ilość niezbędnych obowiązków.

Dyski SSD

Wybierając hosting z certyfikatem SSL należy zwrócić uwagę na jego rodzaj. Najlepszą opcją są superszybkie dyski SSD, które zapewniają błyskawiczny przepływ danych. Nie trzeba obawiać się spowolnienia witryny oraz wolnego wczytywanie się treści. Na specjalną uwagę zasługują dyski SSD NVMe, które są jeszcze wydajniejsze od klasycznych. Oferują je tylko wybrane przedsiębiorstwa – jest to rewelacyjna propozycja dla tych, którzy działają w branży e-commerce, ale nie tylko.

Niezawodne działanie

Dobry hosting SSL to taki, który pracuje efektywnie oraz niezawodnie. Nawet najkrótsze przerwy w działaniu witryny nie są mile widziane. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z rzeczywistymi opiniami użytkowników. Mogą one wiele powiedzieć o standardzie oferowanych usług. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się serwer LiteSpeed, który jest nie tylko bezawaryjny, ale również wyjątkowo wydajny. Zadowoli to tych, którzy posiadają wygórowane oczekiwania.

Źródło: Notka PR

1 Komentarz

Napisz komentarz