Chmura obliczeniowa – kiedy warto z niej skorzystać?

Obniża koszty utrzymania firmowej infrastruktury IT. Zwiększa jej niezawodność, bezpieczeństwo, dostępność. Stanowi odpowiedź na potrzeby nie tylko dynamicznie rozwijających się firm, ale i nawet średnich przedsiębiorstw, dla których własna serwerownia może okazać się rozwiązaniem niewystarczającym. Korzystają z niej również obiecujące start up’y. Jak działa?

Model chmurowy to przede wszystkim forma udostępnienia infrastruktury informatycznej jako rozwiązania dopasowanego do potrzeb klienta. Nie musi on w tym momencie kupować serwerów ani macierzy pamięci masowej, urządzeń telekomunikacyjnych itp. Aby chmura obliczeniowa działała wystarczy jedynie dostęp do Internetu.

Chmura obliczeniowa – atuty

Jedną z największych korzyści płynących z zastosowania chmury obliczeniowej jest możliwość dynamicznego zwiększania oraz zmniejszania zasobów IT przez przedsiębiorstwo. Wirtualny serwer ma określoną liczbę procesorów przydzielonych do pamięci RAM. Pulę tę można bez problemu zwiększyć. Generuje to duże oszczędności, które byłyby niemożliwe do zrealizowania przy korzystaniu z tradycyjnych metod opartych np. na hostingu.

Dla kogo chmura obliczeniowa?

Migracja do chmury obliczeniowej jest z pewnością doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców poszukujących rozwiązań bezpiecznych, a także elastycznych. Szczególnie powinny się na taką migrację zdecydować firmy, które borykają się ze zmiennym obciążeniem systemów. Cloud computing daje możliwość rozliczania za faktycznie wykorzystane zasoby i pozwala ograniczyć koszty przy zachowaniu wysokiej wydajności. Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć ryzyko prowadzenia biznesu, a jednocześnie zachować wysoką wydajność usług, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa danych.

Migracja do chmury – co oznacza?

Decydując się na przeniesienie swojej infrastruktury informatycznej do chmury obliczeniowej na pewno zyskasz rozwiązanie dostosowane do specyfiki twojego biznesu. Kolejnym krokiem jest konfiguracja zasobów w chmurze obliczeniowej, następnie realizowana jest migracja danych oraz przeprowadzana optymalizacja procesów. Do tego wszystkiego dobierane są również odpowiednie aplikacje, które wspierają zarządzanie w centrum danych.

Grupa 3S

8, Ligocka 103,

40-568 Katowice

32 428 83 00

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz