Zarabiaj lepiej niż z Adsense ! Najlepsza reklama CPM w internecie – Yllix.

Jeżeli posiadasz własną stronę internetową to pewnie zastanawiałeś się ile możesz na niej zarobić. W tym poradniku chciałbym przedstawić aktualnie najlepiej rozwijającą się sieć reklamy CPM o najwyższych stawkach. Zobacz w jaki sposób zarabiać na swojej stronie internetowej, lub blogu dzięki reklamie CPM płatnej za liczbę odsłon, a nie za kliknięcia.

zarabianie online

flickr, Images Money

Jak zarabiać na blogu, lub stronie internetowej ?

Możliwości zarabiania na stronie internetowej, lub blogu jest wbrew pozorom dosyć sporo. Nie można jednak powiedzieć, że stworzenie dochodowej strony internetowej jest proste – wymaga to pracy i wysiłku. W wielu przypadkach sukces odnoszą strony, które tworzone są przez entuzjastów i hobbystów danego tematu nie nastawionych na to, że ich serwis będzie przynosił zyski. Z czasem wdrażają oni reklamy na swojej stronie i okazuje się, że zwraca się zakup serwera, a na koncie zostaje jeszcze kilka groszy.

<a href=”http://yllix.com/publishers/672984″ target=”_blank”><img src=”http://yllix.com/banners/aff/pub/300×250.jpg” border=”0″ /></a>

Aby nasza strona internetowa, lub blog przynosił zyski musi posiadać odpowiednią liczbę użytkowników, którzy go odwiedzają. Nikt nie kupi reklamy na stronie internetowej, która nie posiada odbiorców. Wracając jednak do kwestii zarabiania na witrynie internetowej to mamy następujące możliwości:

 • umieszczenie reklamy CPM, CPC na swojej stronie
 • pisanie artykułów sponsorowanych
 • sprzedaż linków (np. przez portal aukcyjny)
 • programy partnerskie

Są to chyba najpopularniejsze formy zarabiania na stronie internetowej – oczywiście reklamodawców możemy poszukiwać sami, lub skorzystać z pośredników (agencji reklamowych). Samodzielne znalezienie kogoś kto będzie chciał kupić u nas reklamę jest dużo korzystniejsze – zazwyczaj możemy liczyć na większe zarobki – ale nie należy to do łatwych zadań. Z informacji dostępnych w internecie można skalkulować, że agencje reklamowe pobierają dość wysoką prowizję – nawet 70% kwoty, którą reklamodawca płaci za wyświetlenie reklamy. Wystarczy sprawdzić po jakiej cenie można kupić reklamę w danej agencji, a ile na tym zarabia wydawca, który udostępnia reklamę na swojej stronie internetowej.

Ile można zarobić na reklamach umieszczonych na stronie internetowej ?

Pytanie o to ile można zarobić na stronie internetowej jest dosyć popularne na forach internetowych. Tak naprawdę nie ma konkretnej odpowiedzi – dużo zależy od tematyki, formy reklamy, którą wybierzemy i (co najważniejsze) popularności naszej strony internetowej. Można więc powiedzieć, że miesięcznie można zarobić od kilku, do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych.

Według moich ostatnich obliczeń wynika, że mając na własnej stronie, lub blogu około 200 unikalnych użytkowników dziennie można zarobić na roczne koszty utrzymania serwera i domeny.

Reklama CPM, czy CPC – co wybrać ?

Tak naprawdę tutaj jest również duża rozbieżność w poglądach – część osób twierdzi, że więcej można zarobić na reklamie CPC (płacą za każde kliknięcie), natomiast inni twierdzą, że więcej zarabiają na reklamie CPM (płacą za 1000 odsłon). Osobiście muszę powiedzieć, że o ile na reklamach CPM masz stosunkowo stały zarobek, to na reklamach CPC bywa różnie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ użytkownicy niechętnie klikają w bannery reklamowe – zastanów się, czy ty w ciągu ostatniego miesiąca kliknąłeś w jakąś reklamę (jeżeli nie to proszę zrób to na mojej stronie 😛 )?

Najlepsza reklama płatna za odsłony CPM Yllix:

Przetestowałem już trochę firm reklamowych w internecie i muszę powiedzieć, że kilka z nich ma całkiem dobre oferty. W większości są to firmy zagraniczne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyświetlać reklamy na polskich stronach.

Jedną z firm, która według mnie ma najwyższe stawki jeżeli chodzi o reklamę CPM (płatną za odsłony) jest serwis Yllix Media poniżej skan wypłaty:

paypal yllix wpłata

Firma jest oczywiście wypłacalna – pieniążki są przelewane na nasze konto w systemie PayPal, a zarobki za 1000 odsłon całkiem dobre.

Jak zacząć zarabiać na stronie internetowej – krok po kroku:

Na początku musimy założyć sobie konto w serwisie Yllix, dlatego wchodzimy na stronię internetową pod adresem: http://yllix.com/index.php

zakładania konta - zarabianie w internecie

Musimy tutaj uzupełnić informacje takie jak imię, nazwisko, oraz adres e-mail oraz kliknąć przycisk Create Account (prowadzenie konta jest bezpłatne, więc niczego się nie obawiajmy).

Gdy zweryfikujemy proces rejestracji i zalogujemy się na swoje konto zobaczymy okno jak poniżej:

Publisher Panel - YllixMedia (Yllix Inc_) - yllix_com_publisher_index_php

Oczywiście na twoim koncie nie będzie uzbieranych żadnych zarobków – będziesz miał puste saldo, ale nic się nie martw po chwili rozpoczniesz emisję reklam.

Aby wyświetlać reklamy CPM na swojej stronie i zarabiać na nich musimy przejść do zakładki AdTags:

zarabianie na stronie internetowej yllix

Znajdziemy tutaj różne formy reklamowe:

 • Banner – format bannera reklamowego
 • Slider – pojawiająca się z prawego, lub lewego boku reklama, która przewija się razem z paskiem do przewijania strony
 • Popup – wyskakujące okienko
 • Layer – reklama nałożona na stronę internetową (wtopiona w stronę jako warstwa)
 • FullPage – osobna strona zawierająca reklamę

Po wybraniu odpowiedniej formy reklamowej (jw) będziemy mogli ustawić Rating czyli informację o tym, czy reklama może zawierać elementy dla dorosłych (ADULT), czy chcemy, żeby reklama była pozbawiona tych elementów (NON-ADULT). Dodatkowo wybieramy format reklamowy np. 300×250 i możemy dodatkowo wybrać opcję, że chcemy jednocześnie wyświetlać reklamę jako warstwę (dodatkowy zarobek).

Gdy ustawimy odpowiednią formę reklamową klikamy przycisk Get Ad Tag, a po chwili dostaniemy kod do wklejenia na swoją stronę internetową. Po chwili rozpocznie się emisja reklam, a my będziemy mogli oglądać pierwsze efekty i zarobione pieniądze.

Na czym można najwięcej zarobić ? Oczywiście na reklamie typu Layer, czy FullPage, w dalszej kolejności jest Popup i Slider, a na samym końcu standardowy Banner. To od nas będzie zależało jak obłożymy stronę reklamami i ile będziemy chcieli zarobić. Pamiętajmy, że przy tej formie zarabiamy nawet jeżeli użytkownik w nią nie kliknie.

Zachęcam do rejestracji i zarabiania na swojej stronie internetowej – http://yllix.com/publishers

6 komentarzy

 1. Jan pisze:

  Ciekawa możliwość do rozważenia 🙂 Ciekaw jestem tylko, czy akceptowane jest mieszanie reklam na stronie. Np. czy mogę mieć na jednej stronie reklamę AdSensa i jedną z Yllix?

  • przemo pisze:

   Cześć. Z tego co wiem Yllix nie ma nic przeciwko – sam umieściłem reklamy Yllix’a z innymi formami reklamowymi na swoich stronach – zresztą o tych innych reklamach też wspomnę za jakiś czas 🙂 Zdradzę również trochę tajemnicy o wielkości zarobków…

 2. Rafał pisze:

  U mnie Yllix się nie sprawdził. Za 18 000 wyświetleń nie naliczyli mi nawet 1 centa. Zacząłem szukać innych programów i trafiłem na ten http://twoja-wiedza.blogspot.com/2014/08/popads-czyli-zarabianie-na-wyswietlaniu.html który płaci za wyświetlenia bez względu na to czy ktoś kliknie w reklamę czy nie.

 3. Maniak TV pisze:

  Testuje ten system i jak na razie zarobki są bardzo małe w porównaniu np. do popads czy popcash

 4. Michałek pisze:

  Spoko reklamy 🙂

Napisz komentarz