Youtube – odtwarzanie filmu z określonego czasu. Linkowanie do fragmentu filmu YT.

Jeżeli znalazłeś ciekawy fragment w filmie umieszczonym w serwisie Youtube, to możesz podzielić się nim ze znajomymi wysyłając im odnośnik, który spowoduje odtworzenie filmu Youtube z określonego czasu. Z tego poradnika dowiesz się w jaki sposób linkować do fragmentu filmu YT, aby po uruchomieniu odtwarzał się w określonym miejscu na nagraniu.

Youtube – tworzenie odnośnika, który uruchomi określony moment filmu

Dotychczas internauci chcąc podzielić się ze znajomymi interesującym klipem wideo byli zmuszeni udostępnić im odnośnik, który rozpoczynał odtwarzanie filmu od początku, do końca. Z czasem programiści Youtube wprowadzili użyteczny mechanizm pozwalający udostępniać filmy z Youtube, które rozpoczną odtwarzanie o określonym czasie. Jest to szczególnie użyteczne w sytuacji, gdy w dość długim klipie wideo znajdziemy niewielki fragment interesującego nas materiału.

  • Przechodzimy do serwisu Youtube i lokalizujemy interesujący nas klip wideo (nie może to być playlista

youtube odtwarzanie filmu w okreslonym momencie

  • Z dolnego menu wybieramy pozycję Udostępnij i zaznaczamy opcję Rozpocznij od, gdzie należy podać minutę i sekundę, od której rozpocznie się odtwarzanie materiału wideo:

odtwarzanie filmu o okreslonym czasie

  • Odnośnik przyjmie postać: http://youtu.be/KRaWnd3LJfs?t=1m31s
  • Możemy również ręcznie na końcu wybranego klipu wideo dodać parametr ?t=XXmXXs, gdzie XX określa czas rozpoczęcia odtwarzania filmu.

Wysyłając tak spreparowany odnośnik naszemu znajomemu, film który zostanie przez niego uruchomiony będzie odtwarzany od określonego przez nas czasu do końca klipu wideo.

1 Komentarz

  1. Łukasz pisze:

    Jest jakiś sposób i co wpisać, żeby film nie odtwarzał się do końca tylko do konkretnej minuty i sekundy?

Napisz komentarz