Jak zlokalizować adres IP ? Jak namierzyć kogoś po adresie IP ?

Jak sprawdzić, gdzie mieszka osoba mająca dany adres IP ?

W tym poradniku chciałbym przedstawić kilka użytecznych informacji dotyczących lokalizacji adresu IP – czyli jak namierzyć kogoś znając jego adres IP. Jeżeli znasz numer IP i chciałbyś dowiedzieć się do kogo on należy, lub gdzie dana osoba mieszka przeczytaj ten poradnik. Dowiedz się jakie informacje można wyciągnąć znając wyłącznie adres IP.

lokalizacja ipflickr, tamburix

Na początek kilka istotnych informacji, o których powinniśmy wiedzieć przed próbą namierzenia danego adresu IP. Po pierwsze nie w każdym przypadku przedstawione informacje dotyczące danego adresu IP będą poprawne – osoba mieszkająca w Warszawie, może korzystać z serwerów Proxy kogoś mieszkające w Pradze. Dodatkowo należy pamiętać również o zmiennych adresach IP – dana osoba może mieć kilkukrotnie w ciągu dnia różny adres IP.

W przypadku serwerów Proxy sprawa jest o tyle korzystna, że mało osób z nich korzysta – podobnie jak programów do ukrywania swojej tożsamości w internecie. Jeżeli chodzi o zmienne IP, to wszyscy użytkownicy Neostrady są w nie wyposażeni – ale zakładając, że chcemy sprawdzić lokalizację adresu IP osoby, z którą właśnie rozmawiamy i ten problem możemy ominąć.

Lokalizacja adresu IP:

Przejdźmy jednak do rzeczy – posiadamy adres IP osoby, którą chcemy zlokalizować i co dalej ? Wystarczy skorzystać z wielu dostępnych stron internetowych, które pomogą nam dowiedzieć się min. skąd pochodzi dany adres IP (w tym miasto), oraz kto jest dostawcą internetowym. Po wejściu na stronę: http://www.geobytes.com/IpLocator.htm?GetLocation i wpisaniu adresu IP do zlokalizowania, otrzymamy poniższe informacje:

IP Address Locator - Enter an IP address to find its location - Lookup Country Region City etc

Możemy również skorzystać z poniższych stron:

Informacje zdobyte w ten sposób, mogą nam wskazać orientacyjny adres zamieszkania osoby, która została wyposażona w dany adres IP – oczywiście tak jak wspomniałem wcześniej, trzeba do tego podchodzić z dystansem.

Tagi:,

21 komentarzy

 1. Łukasz pisze:

  Witam. niestety (na szczęście) to nie jest takie proste jak jest opisane. Mój własny ip podałem w tych wszystkich stronkach i dane zgadzają sie tylko co do kraju czyli Polska i dostawcy internetowego. W każdej z tych stron podawało błędną lokalizację w skali województwa jedna wskazala tylko właściwe województwo ale co do miejscowosci pomylila sie o jakiej conajmniej 200km. Także działanie tych stron oceniam na 3/10.

  • Matesz pisze:

   Jak to na szczęście? Takim sposobem ludzie którzy uważają się za bezkarnych w internecie poprzez swoją anonimowość byli by w łatwym sposób wyłapywani i pociągani do odpowiedzialności za swoje czyny.

   • Damian pisze:

    Policja bierze dane właściciela ip od dostawcy internetu… a nie lokalizuję ich w taki sposób… myśl, zbadaj temat, a nie piszesz głupoty

    • bruno pisze:

     IP od dostawcy internetu niema zadnego znaczenia,kazdy moze sie podszyc pod to.Wazny jest IP komputera,jego namiar,to powazne klopoty,to pieknie wyglada na filmach.Dlaczego tak pisze,znam problem i to wielki problem,wie pan co to jest system TOR.

     • amq0 pisze:

      Jakie kłopoty?
      Przecież każdy komputer podłączony do internetu ma inny adres ip.

 2. KITT pisze:

  @Łukasz
  Dane są zależne od danych podawanych do sieci przez usługodawcę internetowego oraz źródeł, z których korzysta strona. Np. Facebook mnie wykrywa, że jestem w „Hindenburgu” (dawna, niemiecka nazwa Zabrza), a inne strony pokazują, że jeatem w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, Cieszynie czy nawet w Krakowie na raz.

 3. mar pisze:

  A mi zamiast Warszawy wszystkie pokazały albo Łódź albo warmińsko-mazurskie 😀

 4. Erthy pisze:

  @mar Ponieważ dostawca Twojego internetu używa proxy i dzięki temu IP Twoje i Twojego dostawcy przez te strony nie da rady namierzyć.. Ktoś kto zdobędzie Twoje IP dowie się z jakiego internetu korzystasz i to chyba na tyle..(mowa o „hakerach” z gimnazjum:)

 5. Pablo pisze:

  A Ja jestem w Rosji -_- 1/10 ocena

 6. miki pisze:

  do zadka… W tytule wyraźnie pisze”Jak sprawdzić, gdzie mieszka osoba mająca dany adres IP ?”
  Caąy poradnik jest do bani, skoro nie można zlokalizować właąciwego adresu..
  No ale cóż,jak komus zależy nawejściach na strone , to pisze bzdury…

 7. bruno pisze:

  Piszecie panstwo o tzw.adresie IP,tak naprawde,jest nie do zdobycia,albo jest nieprawdziwy,lub jest nieprawdziwa jego lokalizacja,tzw.dysponent internetu np.PLAY,NIC NIE ZROBI,ODBIORCA MOZE BYC W INNYM MIEJSCU I NIE TYLKO.ZAZNACZAM SA PROGRAMY I APLIKACJE,MOGA ZNISZCZYC SYSTEM WINDOWS SWYM OPROGRAMOWANIEM,TYLKO WCHODZAC NA TZW.LOKALIZACJE IP.WIEC PROSZE SIE ZASTANOWIC,ZADEN W TEJ SYTUACJI PROGRAM ANTYWIRUSOWY NIE OBRONI.PROSZE O ODPOWIEDZ.

 8. Łukasz pisze:

  Dostałem maila z pogróżkami i zlokalizowałem jego IP 91.225.135.15
  ale to tylko dostawca internetu, jak znaleść adres osoby, która go naposała? Dziękuję bardzo

 9. Adrian pisze:

  Hej, mam problem z jakimś hackerem, jego mail, pewnie nazwa to fake ale czy ktoś kojarzy robert.stefanowicz@interia.pl

 10. maciej pisze:

  Adrian jak hackeruje?

 11. Sebioslaw pisze:

  Mi podaje miast oddalone o 500 km, czyli drugi koniec Polski.

 12. Agata pisze:

  witam. Dostaje pierożki w necie.Czy detektyw pomoze zlokalizować mi ip?

 13. Agata pisze:

  przepraszam, pogróżki

 14. magda pisze:

  pisałam z nudy z facetem na czacie,i wyszło jak wyszło.potem napisał że za 3 godziny mogę miec połamane nogi bo namierzy moje IP.Czy to prawda że może mnie znależć?

 15. tom pisze:

  Śląsk w samym środku Hiszpanii 😛 dajcie sobie spokój i zajmijcie się czymś innym 😛

 16. Łukasz pisze:

  Podstawa to obecnie VPN, z proxy ciężko kogoś namierzyć

Napisz komentarz