Jak zaprojektować pokój ? Projektowanie wnętrza mieszkania online za darmo.

Programy do projektowania mieszkania w internecie.

Planujesz zmianę wystroju mieszkania, jednak nie za bardzo potrafisz sobie wyobrazić gdzie będzie znajdowało się biurko, szafy, łóżko itp… W tym poradniku przedstawiamy darmowe programy do planowania wnętrz w internecie – zaprojektuj pokój, sypialnię i kuchnię online !

Jeżeli planujesz remont, albo kupno nowego mieszkania na pewno staniesz przed wyborem gdzie postawić szafę z telewizorem, gdzie ma się znajdować sofa, a gdzie urządzić garderobę. Jeżeli chcemy być pewni podjętych decyzji warto skorzystać z darmowych narzędzi ułatwiających planowanie wnętrz za pomocą których łatwo określisz metraż mieszkania i ustawisz meble w odpowiednich miejscach. Programy do planowania mieszkania są łatwe w użyciu i pozwalają na wielokrotną zmianę ułożenia mebli, oraz w niektórych przypadkach całościową wizualizację mieszkania (możemy po nim spacerować i oglądać wystrój w widoku 3D).

Pierwszy program służący do planowania wnętrz znajdziemy na stronie: http://www.spacedesigner3d.com/ – aby uruchomić aplikację wystarczy kliknąć przycisk „start now”, następnie możemy kliknąć przycisk „just try it” (w ten sposób nie musimy się rejestrować, a możemy przetestować program):

projektowanie wnetrz

W efekcie wyświetli nam się zaprojektowane mieszkanie, które możemy dowolnie modyfikować:

planowanie mieszkania

Wystarczy kliknąć lewym klawiszem myszki na dowolnym elemencie, aby zmienić jego położenie (przeciągamy go), lub go obrócić. Kliknięcie znaczka plus na danym elemencie spowoduje wyświetlenie dodatkowych opcji – w tym możliwość zwiększenia jego rozmiarów:

dodatkowe opcje

Chcąc usunąć dany element np. sofę – wystarczy ją zaznaczyć i kliknąć przycisk Delete. Aby wstawić nowy element do naszego mieszkania wystarczy z menu po prawej stronie (Catalog) wybrać odpowiednią kategorię i przeciągnąć dany element:

dodawanie rzeczy do mieszkania

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby powiększyć rozmiar naszego mieszkania – dodając dodatkowe ściany, okna, drzwi i inne elementy. W tym celu przechodzimy do zakładki Rooms i klikamy przycisk Create New Room:

rooms planning

W ten sposób tworzymy właściwie dodatkowe pokoje, które będziemy mogli urządzić według własnego upodobania. Cały efekt prac, możemy również zobaczyć w widoku 3D:

SpaceDesigner

Jeżeli powyższa aplikacja okazała się dla nas nieco skomplikowana, warto skorzystać z mniej zaawansowanej aplikacji Online Room Planner dostępnej pod adresem: http://community.planningwiz.com/register.html Wymagana jest tutaj darmowa rejestracja – jeżeli posiadamy założone konto w serwisie Facebook, za jego pomocą możemy sie zalogować.

Po zalogowaniu się klikamy przycisk Design new Room, lub przechodzimy bezpośrednio na stronę: http://roomplanner.planningwiz.com/

projektowanie wnetrz darmowe programy

Na początku dostaniemy pustą przestrzeń, w której musimy wyznaczyć ściany – klikamy przycisk Wall z menu na samej górze i projektujemy układ naszego mieszkania. budowa scian

Grubość ścian możemy odpowiednio zmienić przechodząc do menu po lewej stronie i zmniejszając wskazania suwaka „wall thickness”. W menu po lewej stronie znajdziemy również listę elementów wnętrza naszego mieszkania takich jak sofy, podłogi, stoły, łóżka, krzesła, szafy itp… znajdują się tam również drzwi, okna, oraz podłogi:

elementy wystroju wnetrz

Przykładowy plan mieszkania (w tym wypadku biura) może wyglądać następująco:

plan biura projekt online

Aplikacja jest intuicyjna i każda osoba powinna sobie poradzić z jej obsługą.

Tagi:, , ,

2 komentarze

  1. klaudia pisze:

    chcę użądzic pokój

  2. Dawid pisze:

    Ta strona jest fajna polecam.

Napisz komentarz