Jak wymieniać się grami w internecie – darmowa wymiana grami Gametrade. Wymiana gry za grę w internecie.

Znudziła ci się gra ? Wymień ją za darmo na inną używaną grę !

Gry komputerowe w Polsce nie należą do najtańszych, w porównaniu z osiąganymi zarobkami w innych krajach. Wiele gier komputerowych po pewnym czasie się nudzi – zamiast je sprzedawać, możemy wymienić je na inne używane gry komputerowe. Zobacz jak wymieniać się grami w internecie za darmo ?

flickr,yoppy

Z pomocą przychodzi nam serwis Gametrade, dostępny na stronie: https://gametrade.pl/ – aby z niego skorzystać, należy dokonać bezpłatnej rejestracji. Gdy się zalogujemy na początku, będziemy musieli dodać własne gry, które posiadamy na wymianę z innymi graczami. Oczywiście nie oznacza to, że daną grę będziemy musieli wymieniać – decyzja zależy wyłącznie od nas (nawet jak wystawimy grę na wymianę).

W tym celu przechodzimy do menu „Moje gry” i klikamy zielony przycisk „dodaj kolejną grę”. Będziemy musieli określić tytuł gry, platformę, wersję językową – dodatkowo, możemy określić jakimi grami jesteśmy zainteresowani (czego oczekujemy). W serwisie Gametrade oprócz wymiany gry za grę, istnieje możliwość sprzedaży gry, lub wymiany gry na inną z dopłatą (form wymiany jest stosunkowo dużo).

Gdy dodamy już kilka gier do serwisu, będziemy mogli poszukać ofert innych graczy wystawiających przedmioty do wymiany – w tym celu w oknie wyszukiwarki na samej górze wpisujemy tytuł gry, który chcielibyśmy mieć:

Po chwili dostaniemy wyniki wyszukiwania osób, które posiadają daną grę na wymianę, lub sprzedaż. Warto tutaj rozważyć możliwość wpisania miejscowości, w której dana osoba mieszka – w ten sposób będziemy mogli uniknąć kosztów związanych z wysyłką gry ( w końcu trzeba ją jakoś przekazać):

Gdy klikniemy w dany tytuł gry, zobaczymy więcej szczegółów – będziemy mogli również kliknąć przycisk „wymień się” i zaproponować coś czego poszukuje dana osoba, lub wybrać opcję „zaproponuj inną grę”.

Będziemy mogli zaproponować jedną z posiadanych przez nas gier, a dodatkowo dopłacić za nią – w tym celu uzupełniamy pole „dopłata”. Istnieje możliwość zaznaczenia kilku gier na wymianę np. jeżeli nasze gry są małowartościowe, możemy zaproponować osobie kilka naszych gier, za jedną jego grę.  W menu po lewej stronie „oferty”, możemy kontrolować stan wysłanych i otrzymanych propozycji wymiany gier i kontaktować się z pozostałymi zarejestrowanymi osobami w serwisie Gametrade.

Warto tutaj również polecić dwa inne ciekawe serwisy do wymiany gier w internecie, chodzi o http://www.gamespoint.pl/, oraz http://www.swapzilla.eu/index.php

 

Tagi:, ,

Napisz komentarz