Jak tanio kupować gry na Steam ? Tanie kupowanie gier na Steamie. Skąd się biorą tanie gry na Steama ?

W tym poradniku chciałbym omówić kwestie dotyczące kupowania gier na platformie Steam. Chciałbym tutaj pokazać możliwości taniego kupowania gier w Steam, oraz pokazać jaka jest różnica w cenie pomiędzy różnymi regionami świata. Zobaczcie sami jak kształtują się ceny dotyczące tej samej gry na świecie, oraz dlaczego w internecie można kupić klucz do serwisu Steam dużo taniej. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak tanio kupić gry na Steam, oraz jakie jest ryzyko kupowania takich gier.

ceny steam

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Steam napiszę, że jest to platforma, która umożliwia kupno elektronicznych wersji gier (a więc takich, które musimy pobrać na dysk naszego komputera – nie dostajemy tutaj pudełka z grą). Z racji tego, że producent nie musi ponosić kosztów związanych z wytłoczeniem płyty, opakowaniem, magazynowaniem itp.. gry na platformie Steam będą sporo tańsze od wersji pudełkowych dostępnych w tradycyjnym sklepie. Wiele osób zadaje sobie pytanie skąd się biorą tanie klucze Steam na portalu aukcyjnym Allegro, lub w innych sklepach internetowych z grami. Oczywiście niższa cena może być podyktowana min. tym, że ktoś dokonał zakupu hurtowego i otrzymał korzystniejszą ofertą. Czasami (dosyć często) zdarza się, że „nieuczciwi” sprzedawcy kupują klucze u naszych sąsiadów, gdzie ceny mogą być sporo niższe. Napisałem „nieuczciwi” ponieważ bardzo często sprzedawcy nie informują skąd pochodzą klucze – a zakup klucza przeznaczonego na inny region (do którego Polska nie należy) może przyczynić się do tego, że dostaniemy bana.

Tanie gry na Steamie – różnice cenowe w zależności od regionów:

Przedstawię tutaj różnice cenowe dla gier przeznaczonych na różne regiony w serwisie Steam. Weźmiemy pod uwagę popularną grę Call of Duty: Ghosts, która w polskiej wersji Steama kosztuje 59,99 euro, a więc około 240 złotych. Zobaczmy jednak jak kształtują się ceny w pozostałych regionach – wystarczy, że skorzystamy z poniższych odnośników:

Dla przykładu weźmiemy naszego wschodniego sąsiada Rosję – tę samą grę (Call of Duty: Ghosts) możemy kupić już za 899 rubli rosyjski – a więc około 80 złotych !

call of duty ghost

Jak sami widzicie różnica w cenie jest kolosalna i warta zachodu – wielu sprzedawców już dawno zwietrzyło takie okazje i oferuje podobne ceny na Allegro. Wystarczyłoby więc poszukać znajomego, który mieszka w Rosji i będzie nam mógł udostępnić klucz (np. jako prezent, ang. gift) do serwisu Steam i gotowe !

Blokada regionalna gier na Steama

Wiele gier posiada blokadę regionalną i zakup takiego egzemplarza (o czym wspominałem wcześniej) może spowodować, że dostaniemy blokadę na konto. Oczywiście możemy zapytać osoby z odpowiednią wiedzą, czy dany egzemplarz gry posiada blokadę regionalną i „zabezpieczyć się” przed utratą dostępu do konta. Warto przeczytać informacje w oficjalnym Supporcie serwisu Steam: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6748-ETSG-5417, gdzie dowiemy się kilku przydatnych informacji o wymianie gier w formie prezentów (ang. gifts).

Trading a Steam Gift is very similar to sending a gift to someone; just that once it is traded that user can then either trade it again, or open it for themselves. There are no restrictions on territory.

Z drugiej strony jak sami widzicie Steam pozwala przekazywać prezenty znajomym, bez względu na ograniczenia terytorialne. Piszę o tym, dlatego że w internecie pojawiają się głosy osób, których konto zostało zablokowane (przeczytacie o tym min. tutaj), dlatego odradzam kupowania takich kluczy do gier.

Jak kupować tanie gry na Steam

Na początku napiszę, że wszystko robicie we własnym zakresie i jest to artykuł wyłącznie informacyjny – pokazuje jak działa taki proceder. Osobiście odradzam tego typu praktyki, ze względu na wspomniane ograniczenia (możliwość nałożenia blokady na konto, lub innych ograniczeń). Za pomocą serwisu http://www.steamprices.com/eu możemy sprawdzić cenę gier w różnych regionach świata. Tak jak wcześniej wspomniałem najlepiej mieć przyjaciele w Rosji, który wyśle nam Gifta, którego następnie aktywujemy na naszym koncie. Istnieje również możliwość zakupienia gry samodzielnie za pomocą Rosyjskiej wersji Steama – wystarczy skorzystać z serwerów proxy, lub sieci VPN. Możemy również skorzystać ze stron, które umożliwiają handel grami ze Steama np.

Na podsumowanie napiszę, że temat jest trochę śliski i nie próbowałbym kupować gier w ten sposób. Napiszcie jakie są wasze przemyślenia odnośnie kupowania gier z innych regionów świata – może mieliście styczność z tym procederem ?

Tagi:, , ,

5 komentarzy

 1. dzakuza pisze:

  Taniej niż na steamie gry można kupić na http://klucze.inexus.pl/

 2. Wonsky pisze:

  Ja osobiście kupuje gra na G2A czyli w tym momencie najpopularniejszym sklepie internetowym. Można także na nim zarabiać… wystarczy wejść w tą stronę i przejść do zakładki gold. Tam jest wszystko napisane.

  https://www.g2a.com/r/user-55eab18c3fdf7

 3. Ankaaa pisze:

  Może ktoś potrzebuje zdobyć doładowanie steam to tutaj: http://pakiet-steam.pl/44864

 4. Marek pisze:

  Polecam fajny film w którym zawarte w dobry sposób jest jak kupować tanie gry na G2A https://www.youtube.com/watch?v=x1Z11NwjV28

 5. marek pisze:

  https://pochinsku.pl/games-store/ polecam, często taniej niż na g2a polecam też wejsc na ich fb importownia i napisać załatwią wszystko !

Napisz komentarz