Darmowy tłumacz internetowy – jak przetłumaczyć stronę internetową. Translator tekstu stron internetowych.

Jak przetłumaczyć zawartość zagranicznych stron internetowych ? Darmowy tłumacz stron internetowych i całych zdań.

W obecnych czasach znajomość obcych języków bardzo się przydaje – pozwala nie tylko komunikować się z obcokrajowcami, ale także pozyskiwać wiedzę z zagranicznych stron internetowych. Jeżeli wiele zdań jest dla nas niezrozumiałych i nie radzimy sobie zbyt dobrze z tłumaczeniem skorzystajmy z darmowych translatorów dostępnych w internecie. Przy pomocy tłumaczy internetowych przetłumaczymy nie tylko pojedyncze wyrazy, ale także całe zdania i strony internetowe.

Polsko angielski tłumacz online

Pierwszym ciekawym tłumaczem dostępnym bezpłatnie w internecie jest Translate.pl, dostępny pod adresem: http://www.translate.pl/pl.php4.

Tłumacz co prawda nie jest doskonały, ale za jego pomocą możemy zrozumieć kontekst zdania. Dodatkowo w nawiasach podpowiada wyrazy, które mogą pasować do tekstu. Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości tłumaczenia całych stron internetowych.

Translator Translatica

Tłumacz Translatica, pozwala na przetłumaczenie tekstów zapisanych w języku angielskim, rosyjskim, oraz niemieckim. Tłumaczenia za pomocą strony: http://www.translatica.pl/translatory/ są trafniejsze, być może dlatego, że firma publikuje również słowniki obcojęzyczne i komercyjne programy do tłumaczenia tekstów. Podstawowym źródłem słownictwa są Wielkie Słowniki PWN.

Tłumacz Onet – pojedyncze wyrazy


Jeżeli zależy nam na tłumaczeniu poszczególnych wyrazów, możemy wykorzystać tłumacz znajdujący się na portalu Onet: http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html. Możemy szukać wyrazów nie tylko w języku angielskim, czy niemieckim, ale także włoskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim. Dodatkowo chcąc napisać wyraz obcojęzyczny mamy do dyspozycji znaki, których nie znajdziemy na polskiej klawiaturze.

Tłumacz Google – tłumaczenie całych stron internetowych

Godnym uwagi translatorem jest zdecydowanie tłumacz Google, który pozwala nie tylko tłumaczyć pojedyncze wyrazy w czasie rzeczywistym, ale także całe zdania i strony internetowe. Dodatkowo za pomocą przycisku „słuchaj”, możemy odsłuchać tłumaczenie danego zdania w obcym języku. Chcąc przetłumaczyć całą stronę internetową nie musimy kopiować jej zawartości – wystarczy wpisać adres strony do tłumaczenia i kliknąć przycisk „tłumacz” :

Translator Google znajdziemy na stronie: http://translate.google.pl/

2 komentarze

  1. Thanks for ones marvelous posting! Iseriously enjoyed reading
    it, you might be a great author.I will remember to
    bookmark your blog and will come back from now on. I want to encourag you to ultimately continue your great work,
    have a nice day!

  2. kazimierz pisze:

    Dobrze że zostawiłem sobie IE 10 bo mogę przetłumaczyć każdą stronę za pomocą Internet Translator 3 wydany przez Techland. Tłumaczy z 3 języków: angielski, niemiecki i rosyjski. Wydany w 2005 roku. Dużo starych programów dobrze mieć bo twórcy Windows 10 jak się naciska to wyskakuje informacja „pracujemy nad tym”. Windows 10 to największy bubel wprowadzony do użytku.

Napisz komentarz