Darmowa i legalna muzyka z internetu. Gdzie pobrać legalne pliki muzyczne mp3 i słuchać muzyki online ?

Strony z legalną i darmową muzyką – zobacz gdzie pobierać pliki mp3 i słuchać muzyki online.

Jeżeli poszukujesz serwisów, które udostępniają legalną i darmową muzykę bezpłatnie – to dobrze trafiłeś. W tym poradniku przedstawię listę ciekawych stron, z których można pobrać darmowe pliki mp3 i słuchać muzyki online. Przeczytaj gdzie legalnie pobrać piosenki z internetu, aby pozostać w zgodzie z prawem.

muzyka z internetu 420x315 Darmowa i legalna muzyka z internetu. Gdzie pobrać legalne pliki muzyczne mp3 i słuchać muzyki online ?flickr, Brandon Giesbrecht

Pierwszym ciekawym serwisem udostępniającym darmowe utwory muzyczne jest Strefa MP3 w serwisie WP: http://mp3.wp.pl/p/index/

darmowe mp3 420x295 Darmowa i legalna muzyka z internetu. Gdzie pobrać legalne pliki muzyczne mp3 i słuchać muzyki online ?

Znajdziemy tam masę utworów polskich i zagranicznych artystów – większość z nich możemy pobrać na dysk (niektóre, możliwe są jedynie do odsłuchania online). Aby pobrać jakiś plik – wystarczy kliknąć żółtą ikonkę „ściągnij” (kolor szary oznacza, że ikona nie jest aktywna). Utwory muzyczne zostały podzielone tematycznie na kategorie: muzyka alternatywna, blues, hip hop, pop, humor, inne, klasyczna, jazz, miłe dla ucha, oraz rock.

Wśród wielu wykonawców znajdziemy piosenki do pobrania między innymi zespołów: Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny, Czerwone Gitary , Czarno-Czarni, Big Cyc, Blenders, Arka Noego, czy Czesław Niemen.

Kolejnym ciekawym serwisem, gdzie możemy posłuchać muzyki bez płacenia legalnie – jest serwis Share the music, http://www.sharethemusic.com/:

 Darmowa i legalna muzyka z internetu. Gdzie pobrać legalne pliki muzyczne mp3 i słuchać muzyki online ?

Aby posłuchać muzyki w serwisie musimy być zarejestrowanymi użytkownikami i pobrać odpowiedni player.

Ostatnie dwa serwisy są moim zdaniem jednymi z lepszych tego typu – jeden z nich PolskaStacja, umożliwia słuchanie muzyki online (podobnie jak radia): http://www.polskastacja.pl/?gclid=CN6nyuX77rICFaTKtAodrXkA-w. Znajdziemy tutaj mnóstwo tematycznych kanałów muzycznych – największe przeboje lat 70, 80, czy 90, muzyka na topie, muzyka filmowa, punk, rock, reggae, przeboje na lato, oraz disco polo.

RADIO INTERNETOWE PolskaStacja polskie radio w internecie 420x360 Darmowa i legalna muzyka z internetu. Gdzie pobrać legalne pliki muzyczne mp3 i słuchać muzyki online ?

Po kliknięciu przycisku „włącz to radio”, pojawi się malutkie okienko z listą utworów, które aktualnie są nadawane – możemy zobaczyć jaki jest tytuł piosenki, co będzie grane, oraz co już było grane:

okno radio 420x314 Darmowa i legalna muzyka z internetu. Gdzie pobrać legalne pliki muzyczne mp3 i słuchać muzyki online ?

Ostatnim serwisem – również przeze mnie wypróbowanym i polecanym jest Jamendo: http://www.jamendo.com/pl/ – program oferuje darmową muzykę mało znanych artystów (często licencja zezwala na jej dalsze komercyjne wykorzystanie). Serwis umożliwia zarówno słuchanie muzyki będąc na stronie, oraz pobranie jej na dysk komputera.

4 Komentarzy

  1. wera pisze:

    Ja polecam serwis Muzykagra.pl

  2. Weronika pisze:

    Vizza tak słodka dj sequence Remix

  3. Bart pisze:

    dobry artykuł, ja polecam http://sciagara.pl/

Napisz komentarz