Czy aukcje za jeden grosz to oszustwo ? Licytowanie za grosze, aukcje od jednego grosza – oszustwo, czy szansa ?

Czy aukcje w stylu podbij za jeden grosz to oszustwo – a może szansa na wylicytowanie tanio przedmiotów ?

Oprócz serwisu aukcyjnego Allegro istnieje wiele serwisów pozwalających upolować okazje za jeden grosz, lub wylicytować przedmiot po bardzo atrakcyjnej cenie. Czy serwisy aukcyjne od jednego grosza, podbijanie aukcji itp.. to nabijanie ludzi w butelkę – a może okazja do upolowania przedmiotów prawie za darmo ?

flickr, epSos.de

Na pytanie zawarte w nagłówku odpowiedzieć musisz sobie sam, postaram się jednak w kilku zdaniach przedstawić kilka interesujących opinii na temat aukcji umożliwiających licytowanie przedmiotów za grosze.

Na początek warto zadać sobie pytanie, czy właściciel serwisu umożliwiającego wylicytowanie przedmiotów za grosze jest mikołajem – a może przedsiębiorcą, który zwietrzył okazję zarobienia dodatkowych pieniędzy ? Mikołajem raczej nie będzie, stąd wniosek że tego typu serwisy to maszynka do zarabiania pieniędzy. Jeżeli wydaje nam się, że w aukcji biorą udział wyłącznie „żywi” ludzie to jesteśmy w błędzie – gdyby tak było w rzeczywistości, to właściciel miałby spore straty (wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której sprzęt wart kilka tysięcy, licytowany jest za kilka złotych). W rzeczywistości w serwisach tego typu działają odpowiednie skrypty, które licytują (czyt. podbijają aukcję) dopóki właściciel nie uzbiera odpowiedniej kwoty.

W przykładzie powyżej widzimy sytuację, w której wystawiono na aukcji telewizor o wartości 1000 zł – po jakimś czasie (kilkudziesięciu podbiciach aukcji) jego cena spada, załóżmy do 350 zł. Za taką kwotę został on kupiony przez jednego z „licytujących” – wystarczy teraz obliczyć, że właściciel takiego serwisu nie traci żadnych pieniędzy, a może jedynie zyskać np. zawyżając cenę telewizora.

A poniżej mała prezentacja tego o czym tutaj mówimy:

Polecam również dwa ciekawe artykuły znajdujące się na stronach: http://www.internetstandard.pl/news/169147_3/Podbij.za.grosz.html, oraz http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,6210438,Powazne_zarzuty_wobec_serwisu_Aukcjagrosz_pl.html

Warto tutaj zwrócić uwagę na podobieństwo serwisów aukcyjnych tego typu (licytacja za 1 grosz itp..) z automatami do gier, które również zaprogramowane są na zysk. Jeżeli wydaje nam się, że automat do gier to gra czysto losowa – jesteśmy w błędzie ! Dopiero po zebraniu określonej kwoty, automat pozwala losowemu graczowi na zwycięstwo – wielu graczy specjalnie obserwuje jak długo automat nie wyrzucił żadnych pieniędzy, aby w pewnym momencie dołączyć się do gry – licząc, że ten moment właśnie nastąpi.

11 Komentarzy

 1. Janusz pisze:

  Trzeba po prostu mieć świadomość, że licytowany produkt kosztuje jakieś minimum i jeśli kupujemy go poniżej tej ceny, to ktoś musi dopłacić. A przecież nie dopłaci właściciel serwisu

  • Koko pisze:

   Dokładnie mam takie samo zdanie. Trzeba po prostu przeanalizować do kiedy sie opłaca. Ja mam konto na sknerus.pl i gram według 2 zasad. Po 1 nie rzucam sie na super oblegane aukcje po 2 zawsze mam ustalona granice kiedy przestaje licytować. I jak na razie całkiem nieźle mi idzie bo w sumie jestem na plusie

 2. przemo pisze:

  Zgadza się, ale ważne jest również to aby mieć świadomość że w tego typu serwisach działają skrypty, których zadaniem jest „podbijanie aukcji”.

 3. Izoexpert pisze:

  Każdy spośród nas zetknął się z tematem, zalecam zaznajomienie się z problemem.

 4. śląsko-godka.Katowice.pl pisze:

  Tematyka zbliżona każdemu, polecam lekturę

 5. Jestem zadowolonym klientem firmy

 6. Ilse pisze:

  Każdy z nas zetknął się z faktem, zalecam zapoznanie się z przedmiotem.

 7. Niezwykle atrakcyjny tekst, zalecam ludziom

 8. Treść pokrewna każdemu, zalecam publikację

 9. dorian pisze:

  Kurczę. Wszystko jest dla ludzi. Mnie się podoba ten sposób licytowania, bo czemu nie? Sam gram nasknerus.pl i nawet 2 razy mi sie udało wylicytować sprzęt w śmiesznych cenach…..

 10. Kamil pisze:

  Gram od tygodnia i wydaje mi się że jest w porządku. Na razie nic nei wygrałem ale wszystko przebiega jak należy więc nie mam zastrzeżeń. Jesli cokolwiek wygram lub zauważę coś niepokojącego dam znać ;)

Napisz komentarz