Awatar na wielu serwisach jednocześnie – gravatar. Jak przypisać awatar do adresu email ?

Korzystamy z jednego awatara na wielu serwisach jednocześnie – globalny awatar.

Jeżeli korzystasz z wielu serwisów posługując się tym samym adresem e-mail, możesz zastosować jeden globalny awatar. W ten sposób w każdym miejscu, w którym napiszesz komentarz zostanie wyświetlony ustawiony przez ciebie avatar. Zobacz w jaki sposób korzystać z serwisu gravatar i ustawić globalny awatar przypisany do adresu email.

Źródło: gravatar.com

Na bardzo ciekawe rozwiązanie wpadł serwis Gravatar, oferujący globalne rozpoznawanie awatarów. Dzięki temu rozwiązaniu do naszego adresu email przypisany jest obrazek profilowy (awatar). Komentując dowolny wpis na stronach, które zaimplementowały mechanizm globalnego rozpoznawania avatara (Gravatar) obrazek dodawany jest automatycznie – nie musimy niczego ręcznie wysyłać na serwer.

Jak zarejestrować się w Gravatar ?

Musimy wejść na stronę https://pl.gravatar.com/site/signup  w okienku, które się pojawi wpisujemy adres e-mail, którym będziemy się posługiwali:

Po chwili otrzymamy wiadomość weryfikującą nasz adres e-mail, musimy sprawdzić skrzynkę pocztową. Gdy potwierdzimy, że jesteśmy właścicielami adresu e-mail, będziemy mogli zdefiniować awatar globalny:

Możemy dodać zdjęcie z komputera, lub umieścić obrazek znajdujący się bezpośrednio w internecie. Podczas dodawania obrazka będziemy musieli określić jakie treści on zawiera – czy można go pokazywać na dowolnej stronie internetowej (np. na stronach dla dzieci), czy zawiera on motywy, których nie powinni oglądać najmłodsi. Po dodaniu obrazka, ujrzymy okno podobne do poniższego, w którym możemy dokonać dalszych modyfikacji:

Od teraz nasz gravatar jest aktywny – w naszym przypadku posługując się adresem e-mail (support[at]pcfaq.pl) na dowolnej stronie internetowej  obsługującej ten mechanizm – będziemy mieli obrazek profilowy, bez konieczności wgrywania go na serwer.

Możecie to łatwo sprawdzić – wystarczy wykonać czynności opisane w tym poradniku, a następnie skomentować ten artykuł posługując się adresem e-mail (nie będzie on widoczny) podanym w serwisie Gravatar.

Tagi:,

20 komentarzy

 1. Brayan pisze:

  Sprawdzimy czy działa… TEST numer 1!

 2. przemo pisze:

  Jak widać działa 😉

 3. tescik pisze:

  sprawdzam

 4. przemo pisze:

  Widać, że działa 😉 Zachęcam do sensownych komentarzy i czytania innych artykułów.

 5. No właśnie ogarnia mnie frustracja bo mi nie działa więc wypróbuję sobie 😉 Jeśli zadziała to dziękuję za poradnik !

 6. przemo pisze:

  I chyba zadziałało 🙂

 7. Ktoś tam pisze:

  fajna sprawa

 8. tekstyslubne pisze:

  Test pokazywania gravatara

Napisz komentarz