Strategiczna gra w przeglądarce Tactics Arena. Turowa gra przeglądarkowa.

 

Jeżeli lubisz gry turowe, zagraj w Tactics Arena. Turowa gra przeglądarkowa.

Tactics Arena, to turowa gra przeglądarkowa rozgrywana na planszy przypominającej szachownicę. Od odpowiedniej taktyki i ustawienia armii, zależy czy nasza drużyna wygra rozgrywkę. Akcja gry rozgrywana jest w czasie rzeczywistym z podziałem na następujące po sobie w określonym przedziale czasowym tury.

Jeżeli się nudzisz i szukasz ciekawej gry przeglądarkowej, wpisz w oknie przeglądarki adres: http://www.tacticsarena.com/play/

Zostaniesz przeniesiony na stronę Tactics Arena Online, gdzie należy kliknąć odnośnik „Launch Arena Online”:

Pojawi się nowe okno, w którym nastąpi ładowanie gry – po chwili naciskamy przycisk „100% Complete! Click here to play.” Zobaczymy formularz umożliwiający zarejestrowanie nowego gracza, lub zalogowanie się na istniejące konto. Dodatkowo będziemy mogli wybrać jeden z dostępnych działających serwerów:

Grając pierwszy raz, należy podać pseudonim i hasło, a następnie kliknąć przycisk „New Account”, aby stworzyć nowe konto. Kliknięcie przycisku „Submit”, spowoduje utworzenie konta gracza i zalogowanie się w panelu gry.

Po zalogowaniu się, zobaczymy okno jak poniżej:

Widoczne tam są założone przez graczy „areny” – jeżeli na danym polu stoi dwóch zawodników, oznacza to że arena jest aktualnie zajęta i musimy poszukać innego miejsca. Możemy posłużyć się oknem „Current floor”, które wyświetli następne założone przez graczy areny. Jeżeli aktualnie nie ma wolnego gracza, możemy założyć własną arenę – wystarczy kliknąć na puste pole:

Gdy gracz pojawi się w naszej arenie, dojdzie do rywalizacji a plansza walki wygląda następująco:

Na planszy ustawieni są zawodnicy z jednej stroni nasi, z drugiej przeciwnika. W zależności od klasy bohatera (żołnierz, mag, łucznik itp..) będziemy mogli wykonać określony ruch i atak. Ważne jest umiejętne dysponowanie zasobami – możemy walczyć zarówno z bliska, oraz posługując się bohaterami, którzy parają się atakiem zdalnym. To jaką taktykę wybierzemy, zależy wyłącznie od nas.

W prawym górnym rogu znajduje się czas, który mamy do dyspozycji na ruch bohatera w danej turze – po wybraniu danego bohatera, zobaczymy jego zasięg ruchu. Gdy wykonamy ruch, pozostanie nam jeszcze sekwencja ataku (żółte pole) – należy uważać, aby nie zaatakować przypadkowo członków własnej drużyny (i tutaj mamy zasięg ataku).

Napisz komentarz