Popularna gra planszowa przeniesiona w rzeczywistość!

Gra Monopoly cieszyła się niegdyś dużą popularnością i stanowiła doskonałą formę spędzania wolnego czasu. Jeżeli również byłeś jej fanem na pewno zainteresuje Cię propozycja gry mobilnej Landlord Magnat Nieruchomości. To jak gra Monopoly tylko dostępna online i znacznie udoskonalona. Posiada rozwiniętą grafikę oraz dostęp do 50 milionów lokalizacji na całym świecie.

Ta swoista gra biznesowa jest dedykowana wszystkim, którzy lubią rywalizację i adrenalinę, a do tego dużo podróżują.

Gra jest dostępna całkowicie za darmo, wystarczy tylko pobrać ją na swój telefon komórkowy ze sklepu Google Play lub App Store.

W swojej dość innowacyjnej mechanice wykorzystuje również portale społecznościowe takie jak Foursquare i Facebook. Na podstawie danych z tych dwóch źródeł oceniana jest popularność dostępnych nieruchomości i ustalana jest ich wartość.

Zasady gry

Zasady gry są bardzo proste, chociaż do interfejsu trzeba się trochę przyzwyczajać. Na samym początku użytkownik otrzymuje 50 000 dolarów w wirtualnej walucie. Może je przeznaczyć na zakup nieruchomości. Co ważne – chodzi o nieruchomości istniejące w rzeczywistości. To nie jest gra, która polega na zarządzaniu nieistniejącymi lokalami, ale realnymi. Po kolei.

Dzięki nowoczesnej technologi, gra pobiera lokalizację gracza za pomocą GPS. Dzięki temu użytkownik może kupić budynki, które znajdują się w jego bliskiej lokalizacji, dokładnie w odległości jednego kilometra wokół.

Oczywiście nie oznacza to, że nie można zostać właścicielem budynku, a nawet zabytku, który znajduje się na drugim końcu świata. Wystarczy tylko dysponować odpowiednim majątkiem i odkupić udziały od osoby, która je posiada. Chodzi o to, żeby pomnażać swoje dochody i zarabiać, a docelowo zostać potentatem. Gracz zyskuje dodatkowe pieniądze ze sprzedaży, jak i wynajmu. Wystarczy, że inny użytkownik zaloguje się za pomocą portalu społecznościowego w jego nieruchomości.

W grze, na swoistej “karcie nieruchomości” podane są parametry takie jak wysokość czynszu, czy koszty dziennego utrzymania lokalu. Tutaj użytkownik musi wykazać się wiedzą, ale i odpowiednią analizą, która pozwoli uzyskać wyższe dochody, by awansować w hierarchii. Warto również wiedzieć, że na wartość danego miejsca wpływa także jego popularność.

Edukacja i zabawa

Landlord Magnat Nieruchomości to rodzaj gry ekonomicznej i jednocześnie gry symulacyjnej. Pozwala rozwijać swoje zdolności, jednocześnie podejmować niezależne decyzję. Uczy analizy ekonomicznej, ale przede wszystkim zapewnia świetną rozrywkę. To doskonała zabawa nawet dla nastolatków, którzy nie pamiętają czasów słynnych gier planszowych.

Gra cieszy się popularnością na całym świecie.

Www: https://landlordgra.pl/

AppStore: https://itunes.apple.com/pl/app/landlord-real-estate-tycoon/id950949627?mt=8

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.landlordgame.tycoon&hl=pl

Źródło: Notka PR

2 komentarze

  1. Olgierd pisze:

    Niejedna godzinę spędziłem na tej grze! 🙂

  2. Robert pisze:

    Ja też kiedyś grałem, ale kiedy to było 🙂

Napisz komentarz