Na czym polega gra American Truck Simulator? Poznajmy ją!

Dzięki grom komputerowym możemy wcielać się w różne role, co czyni tę rozrywkę jedyną w swoim rodzaju. Ciekawą opcją pod tym względem jest American Truck Simulator, gdzie poczujemy się jak zawodowy kierowca, który powoli, acz sukcesywnie rozwija swoją firmę transportową. Na czym to dokładnie polega? Sprawdźmy!

American Truck Simulator – kontynuacja dobrej tradycji

Omawiana gra jest kontynuacją bardzo cenionej Euro Truck Simulator 2, ale nie ma zagrożenia, że twórcy poszli na łatwiznę i powielili te same schematy. Nic takiego nie ma miejsca, choć z drugiej strony uczciwe trzeba przyznać, że rdzeń rozgrywki został praktycznie taki sam.

Czy to źle? Zależy od podejścia, bo jedni stwierdzą, że skoro coś się sprawdziło, to po co na siłę zmieniać, drudzy zaś się z tym nie zgodzą, stwierdzając, że zmiany zawsze działają na korzyść. Jedno więc jest pewne: powtarzalność gry nie każdemu przypadnie do gustu, bo wszystko działa na tych samych, sprawdzonych zasadach, a nowości – jak już są – to nie rewolucyjne. Truck Simulator to więc kontynuacja dobrej tradycji, bez radykalnych zmian. Nie oznacza jednak, że nie ma nowości!

Truck Simulator – co nowego?

Ciekawe są szczególnie dwie opcje – łatwe oraz trudne parkowanie. Jedno, jak i drugie wyzwanie to inna skala trudności, ale i świetny sposób na zdobycie doświadczenia. W pierwszej sytuacji możemy podjechać przodem ciężarówki w dane miejsce, w kolejnej zaś musimy do tego celu użyć biegu wstecznego, by wpasować – czasami – w ciężko dostępne pole na terenie placówki firmowej.

Interesujące urozmaicenie to też na pewno policja, która tylko czeka, aż przekroczymy prędkość, by zacząć działać. Wysokości mandatów są bardzo wysokie, a szczególnie można to poczuć, gdy spłacamy kredyt, czyli na samym początku rozgrywki. Dwa wykroczenia mogą przerodzić się w wielki dług – dwóch tysięcy dolarów, co stanowi większość wartości pierwszych zleceń. Ważne więc, żeby przestrzegać przepisów prawa.

Co poprawiono, a czego brakuje?

Zdecydowanie lepiej prezentują się miasta, szczególnie jak porównamy je z Euro Truck Simulator 2. Są dość dokładnie odwzorowane, rozciągnięte na większej powierzchni, a więc rzeczywiście przypominają amerykańskie metropolie. Każda jest na swój sposób oryginalna, ma jakieś cechy charakterystyczne, na przykład w Las Vegas spotkamy na swej drodze dużo rozświetlonych neonów.

Podobnie została poprawiona sztuczna inteligencja kierowców, jacy uczestniczą w ruchu drogowym. Mimo to, nie jest idealnie. Niestety, nie wdrożono zdarzeń losowych, czyli nieoczekiwanych sytuacji na drodze, jak wypadki, które wymuszają zmianę trasy. Szkoda, bo te elementy na pewno ożywiłyby rozgrywkę.

Zdecydowanie warto spróbować swoich sił w tę grę, bo to naprawdę świetna rozrywka. Można też zacząć od wcześniejszych części, by odpowiednio się wdrożyć, ale z drugiej strony nie ma takiej potrzeby, bo jak wspominaliśmy – chociaż gra jest ulepszona i ma pewne nowości, to jednak nie ma tu radykalnych zmian w porównaniu z innymi rozgrywkami z tej serii.

Źródło: Notka PR,

Napisz komentarz